Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
DanielKomitov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 10, 2020 12:42 am

Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Мнение от DanielKomitov » вт ное 10, 2020 1:08 am

Привет,
Предстои ми изграждане на водно подово отопление към двуконтурен газов котел (за отопление и битови нужди) без допълнителен бойлер.
Нова сграда, изолирана, над мен има апартаменти, под мен - частично апартамент, частично входа на сградата, частично нещо като малък офис. С други думи не мога да очаквам отопление под мен.
Трябва да се съобразя с изискванията на сградата и да се събера в 8см готов под. 2см за финиш (ще има и плочки, и ламинат) и остават 6см.
Мисля да използвам 2см XPS с алуминиево фолио и върху него тръби през 15см. Така височината идва приблизително 4см, но между тръбите ще бъде 2см. Съответно ми остават 2см. замазка над самите тръби и 4см между тръбите. Допълнително ще се налее в замазката разтвор (пластификатор) за заздравяване и предполагам по-добра топлопроводимост.
Въпроси:
1. Мога ли да очаквам проблеми със замазката, защото не е достатъчно дебела?
2. Трябва ли ми смесителен възел, за да избегна прегряване на подовото или с нискотемпературен кондензен котел няма такава опасност?
3. Колектор мисля да взема на Данфос. Има ли по-добро? Както и термозадвижки.
4. Терморегулатори на Рехау НЕА СМАРТ 2.0 с централна база. ОК ли е?
5. Подложката ще изолира ли достатъчно? За съжаление не мога да сложа повече от 2см, но въпроса е XPS или нещо друго.
6. !!! Ще топли ли достатъчно? !!! Не познавам никого с такъв вид отопление, а жената е зиморничева :D

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Мнение от tmilanov » вт ное 10, 2020 8:21 am

Инсталирал съм си подово отопление чрез камина с водна риза преди много години. До сега не съм имал проблеми. Предполагам, че замазката Ви ще е прекалено тънка и ще се напука. Доколкото си спомням дебелината на замазката трябва да е с дебелина не по-малко от 3 (три) см. За останалото, мисля, че няма да имате никакви проблеми.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
DanielKomitov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 10, 2020 12:42 am

Re: Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Мнение от DanielKomitov » вт ное 10, 2020 1:22 pm

Благодаря за бързия отговор.
За съжаление няма как да увелича размера на замаската. Затова съм предвидил добавка на пластификатор. Дори ако трябва още нещо, ще го добавя, но не знам какво. Отворен съм за идеи.
Да разбирам, че ще топли достатъчно, нали така?
Имате ли някакви препоръки относно споменатите марки компоненти? Данфос, Рехау?
Благодаря Ви!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Мнение от tmilanov » вт ное 10, 2020 9:09 pm

Данфос са термовентилите и термоглавите в апартамента ми. Доволен съм от тях. Името Рехау ми напомня само за дограма и не мога да Ви дам мнение, но като цяло предполагам, че всичко ще е наред. А доколкото си спомням пластификатор се слага в разтвора за бетон или както е при Вас замазка само и само за да не мръзне при ниски температури, но не знам да има свойства на някаква якост.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
DanielKomitov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 10, 2020 12:42 am

Re: Водно подово отопление към двуконтурен газов котел

Мнение от DanielKomitov » пон ное 16, 2020 4:21 pm

Благодаря за отговорите. Ще споделя мнение след като направя инсталацията. Дано да е в полза за някого.

Отговори