Водно подово отопление на коридор

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Lubomir87
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср яну 13, 2021 4:27 pm

Водно подово отопление на коридор

Мнение от Lubomir87 » ср яну 13, 2021 4:51 pm

Здравейте Мисия Моят До
Аз имам нужда от съвет решил съм да си направя водно подово отопление на коридора той е около 9 м2.Та въпроса ми е аз съм със етажна камина прити имам свързани два радиатора и две вътрешни тела от климатик направени за вода искам радиатора който е във коридора да го махна и да го направя със подово но проблема ми е че замазката няма да бъде по дебела от 3см и другия проблем е че водата ми е над 60 градуса във повечето случаи е между 65и75 градуса знам че допустимата температура за подово е не повече от 40 градуса.Ако положа тръбите за подово отопление и ги замажа със саморазливна замазка и отгоре смятам да налепя винил и ще регулирам потока на водата във подовото от колектора като притворя подаващата тръба да намяла потока това съм решил да направя ако ми дадете съвет дали ще стане ще ви бъда благодарен.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Водно подово отопление на коридор

Мнение от tmilanov » ср яну 13, 2021 9:43 pm

Лично моето мнение е на изхода за подовото отопление да сложите термо вентил, а съм чувал, че има и такива вентили, които са с електронно регулиране на температурата. При положение, че замазката Ви ще е около 3 см, по-доброто решение е да залеете тръбите с обикновена замазка. Самонивелиращата замазка "обира" неравностите до 10 мм - 1 см (пак цитирам по памет) и ако решите да изливате такава повече от препоръчаното, ще се напука и отлепи, и резултата ще е никакъв.
Пишете, че температурата на радиаторите е около 65-70 градуса. Ако парното работи постоянно не е необходимо да поддържате чак толкова висока температура. Тази температура е необходима първите 2-3 дни докато се "отвърне" температурата на жилището. След това спокойно може да я намалите и нея между 40-50 градуса. Така хем ще икономисате гориво, хем ще Ви е по-комфортно.
Дано съм Ви бил полезен. Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Lubomir87
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср яну 13, 2021 4:27 pm

Re: Водно подово отопление на коридор

Мнение от Lubomir87 » чет яну 14, 2021 1:37 pm

Благодаря за отговора ще го направя със термо вентил и обикновенна циментова замазка само дано да не ми се напука замазката от температурата защото камината не гори постоянно гори до късно вечер и после на сутринта пак се пали.

Отговори