Отопление на ГАЗ или твърдо гориво?

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
bobbytt
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт авг 26, 2008 3:17 pm

Отопление на ГАЗ или твърдо гориво?

Мнение от bobbytt » вт авг 26, 2008 3:22 pm

Здравейте!
Предстои ми завършване на 3-етажна къща, която в момента е на груб строеж. Кой вариянт за отопление е по - изгоден? Като за начало ще се живее само на единия етаж. Благодаря!

Потребителски аватар
neno
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт авг 26, 2008 4:00 pm

hi

Мнение от neno » вт авг 26, 2008 4:41 pm

Като специалист който се занимава с отопление вече 15 години бих ти препоръчал електричество.Тези новите котлета на "Аквагалан" са доста добър вариант .Аз се срещнах с тях имат офис в овча купел а сайта им е http://www.akvagalan.free.bg излиза по икономично от газ,климатик и топлофикация.С твърдото гориво горе-долу са на една цена.Ама не зареждаш ,не мъкнеш дърва и пепел.А самите размери на котела са удивителни.Свържи се с тях мисля че ще си доволен

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » вт авг 26, 2008 4:48 pm

А какви са цените на тези котлета? Аз имам камина с водна риза, обаче ми е писнало с тези дърва. Етажа ми е около 70кв.м. ще може ли да се отоплява с това чудо, колко ток харчат?

Потребителски аватар
neno
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт авг 26, 2008 4:00 pm

Мнение от neno » вт авг 26, 2008 4:54 pm

Свържи се с хората от фирмата, те ще ти обяснят за цените консумацията и всичко което те интересува.Иначе е важно колко са ти радиаторите,и дали ще захранваш и боилер.но им се обади пичове са няма да имаш проблеми

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » чет яну 08, 2009 4:58 pm

Според мен, по-добрият вариант е отопление на газ. Едноконтурен кондензен уред в комбинация със серпантинен бойлер, който да е с необходимият обем за да те задоволява с топла вода. Не е зле да помислиш и на варианта подово отопление. При желание от твоя страна, можеш да си монтираш и соларна система, която да подгрява бойлера целогодишно. Как мислиш да изградиш отоплителната си инсталация? Радиатори, подово отопление ...?

Потребителски аватар
zaxari_
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет дек 23, 2011 11:07 pm

Мнение от zaxari_ » ср фев 15, 2012 6:52 pm

Шегувате се ,нали?

Отговори