въпрос за камина

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
ilkoandonow
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон сеп 08, 2008 11:57 am

въпрос за камина

Мнение от ilkoandonow » вт сеп 09, 2008 9:06 pm

съвсем просто- комин Ф135мм, височина 6м, идея - да си направя камина, вариант да избия стената между двете стаи за да се отопляват заедно, недостатък- не живея постоянно там , не искам с водна риза.Имам топлоизолация на къщата- айде чакам идеи

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » вт сеп 09, 2008 10:09 pm

Аз си взех камина Прити с въздушна риза. Тази зима ще я пробвам за първи път. Надявам се да отоплявам 2 етажа с обща площ около 150 кв. м. (това е максимума-по скоро ще се ползва не повече от половината)

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Molq za posmosht!!!

Мнение от meybul » пет сеп 26, 2008 2:45 pm

Zdraveite! Poneje ne znam kum kogo da se oburna veche, reshih i tuk da probvam da namerq otgovor na problema si!
Tazi sezon shte se otoplqvame veche s lokalno parno na durva! Problema pri nas beshe, che v staqta v koqto e kaminata nqmashe komin i trqbvashe da se pravi uduljenie na kiuncite po cqlata stena dokato stigne do komina v drugata staq! Obache...... sega kato zapalim kaminata i ot snadkite na kiuncite pochva da teche gore6ta rujdiva voda, tq ne teche tocno de, kape, no si e nepriqtno, zashtoto veche tri puti mi mokri legloto, a i laminata mi se pohabava taka, abe nepriqtna rabota.... Az si go obqsnqvam s kondenz, no kajete mi kak da premahna tozi problem!??
Molq Vi!!!!! :cry:


Няма нужда да пишете едно и също в 3 различни теми!
И пишете на кирилица или мненията ви ще бъдат изтрити!

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » съб сеп 27, 2008 9:54 am

Щом тече отвсякъде, явно е конденз. Сигурно в стаята има висока влажност. С нея трябва да се бориш. Единият от начините е по-често проветряване. Примерно, преди да запалиш печката, отваряш широко всички врати и прозорци за 5 мин. да се проветри.
Щом тече ръжда, сигурно кюнците са от старите. Опитай да ги смениш с тези турските с тъмнокафявия емайл. Ползвам такива от години и до сега не са мръднали като покритие.

Успех! И пиши на кирилица.

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » съб сеп 27, 2008 11:39 am

Извинявайте за латиницата :( !
Кюнците са ми от новите, кафевити - точно... Аз си мислех дали няма нещо общо с комина и с така наречената шапка на комин? Вчера мъжа ми го измаза целия комин, до покрива, но пак тече и то когато затворим клапата на камината! Вече не мога да си го обясня, сега ще си поправяме шапката, пък да видим!
Не е влажна стаята със сигурност, защото е къща с външни стени и доста проветлива!
Ако някой знае повече за тези шапки и каква точно да си вземем, тенекиена или някаква друга, да пише...
Благодаря!
Nedelina

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » съб сеп 27, 2008 5:55 pm

Ако прави този проблем само когато навън вали, тогава със сигурност стича вода от комина. Моите комини също не са покрити, но имат циментова площадка отгоре, която е с лек наклон от отвора към периферията. Догодина мисля да залепя с теракол няколко цигли във вид на покривче отгоре.

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » съб сеп 27, 2008 7:24 pm

Ами не знам дали има наклон, трябва да се провери, къщата е доста стара и до сега не е имало проблеми, само при нас, защото пътя на кюнците е много дълъг явно! Дано са оправи някак, другата седмица продължаваме борбата с него!
Nedelina

Потребителски аватар
joro
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 18, 2008 7:22 pm

Мнение от joro » ср ное 19, 2008 8:12 pm

Zdraveite,ot 1 godina imam problem,kupih si kamina priti s vodna riza 1viq problem e 4e tq ne gori 2riq kogato otvorq vratata mn pu6i.Komina mi e izmazan kokvo li ne opitah no spasenie nqma,molq pomognete!

2.1.Писането на кирилица е задължително. Теми написани на латиница или
използването на "4" вместо "ч", "6" вместо "ш" и др. ще бъдат изтривани
без предупреждение.

Потребителски аватар
joro
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт ное 18, 2008 7:22 pm

Мнение от joro » пет ное 21, 2008 11:31 am

Здравеите,от една година имам проблем.Купих си камина прити с водна риза, пьржия ми проблем е че тя не гори,втория е че когато отворя вратата мн пуши.Комина ми е измазан,какво ли не опитах спасение няма МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

Камина

Мнение от maistor Slavi » пет ное 21, 2008 12:37 pm

Две от изискванията са задължителни, като условие за монтаж и експлоатация на камината. Задължително трябва да има чист и незапушен комин с оптимални размери 20х20 см.И второ - минималната ефективна височина на комина да е 4.5 м. Тя се мери от горния ръб на горивната камера до ръба на комина.
И най-добрата и скъпа камина не струва нищо ако няма добър комин. Всяка камина с открит огън трябва да бъде включена към собствен комин. Ако изграждаме две камини в съседство - за всяка трябва да се предвиди отделен комин. Към комина на камината не бива да се включват други отоплителни прибори (печки, котлета и др.)
Коминът трябва да бъде плътен и гладко изгладен отвътре. Когато коминът е близо до билото на сградата, той трябва да стърчи поне 40 см. над него , а когато е близо до стряха - 1.5 м, над билото. За да тегли добре, коминът трябва да бъде добре затоплен. Особено когато коминът е по-тесен и се намира на външна стена е желателно да се топлоизолира. Тягата на комина може да се подобри с направата на шапка която под действие на вятъра усилва неговата тяга.

Потребителски аватар
Ангел
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: чет окт 08, 2009 1:47 pm

Мнение от Ангел » ср окт 28, 2009 5:33 pm

И аз съм решил да се отоплявам с дъва. Имам камина- мога ли да изградя въздоховоди над нея и да отоплявам две стаи на втори етаж от по 17-18 кв.Камината е обикновена -Герканд.Дайте идеи моля!И какви са цените на камините с въздъшна риза?

Потребителски аватар
mastercam
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет окт 29, 2009 11:06 pm

Мнение от mastercam » чет окт 29, 2009 11:29 pm

Кои модел на Герканд ви е горивната камера , покажете разположението на стаите които искате да отоплите и каква е кубатурата на помещенията за да ви дам най точен отговор.

Изображение
Изображение

Изображение

Ето ви един пример.

Потребителски аватар
kaktys
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 02, 2009 12:56 pm

Мнение от kaktys » пет окт 30, 2009 10:39 am

otnosno kominite Priti imat dosta dobar sait s ykazania i vazmojnite problemi koito nai chesto vaznikvat

Потребителски аватар
ilki41
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет фев 05, 2009 4:14 pm

Мнение от ilki41 » пон ное 16, 2009 11:12 am

joro написа:Здравеите,от една година имам проблем.Купих си камина прити с водна риза, пьржия ми проблем е че тя не гори,втория е че когато отворя вратата мн пуши.Комина ми е измазан,какво ли не опитах спасение няма МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!
Колега Joro,и аз имах същия проблем и го реших-погледни в темата(Камина пропушва при зареждане)

Отговори