локално парно или климатична система

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
55555
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср окт 08, 2008 6:21 pm

локално парно или климатична система

Мнение от 55555 » ср окт 08, 2008 6:29 pm

Ще се местя в друга къща. В старата съм с локолно парно, но всички ме съветват в новата да се отоплявам с климатик.Предлагат се някъкви мулти сплит климатични системи - с едно външно и няколко вътрешни тела, на принципа на парното.На мен ми е писнало от дърва и мръсотия, но дали си заслужава.

Потребителски аватар
KIBRIT
начинаещ
Мнения: 32
Регистриран: пет дек 14, 2007 11:11 am

Мнение от KIBRIT » пон окт 13, 2008 8:24 pm

Чистота-само заради това си заслужава,но изборът на климатик ще трябва да е много прецизен ! ::-k:
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Εγώ είμαι αστυνομικός !

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » ср окт 15, 2008 1:24 pm

имам и двете :D локално парно и климатик който отоплява или охлажда две стаи. парното (котелът) ми е отделно от къщата в мазичката такаче няма пушаци в стаята няма дим и си е чисто кащата е на два етажа захранвам 11 радиатора 2 лири и 2 бойлера навсякъде си е топло. а за климатичната система която говориш с едно външно и няколко вътрешни не съм съгласен защото ако изгори външното тяло ти оставаш без отопление и ако имаш бебе като мен ще чупиш пръсти моят съвет е всяка стая с един климатик ако може да топли и друга преходна стая още по добре. при мен е така климатика гледа към врата на другата стая и така се топлят или охлаждат и двете. ето ти снимки да видиш.
Изображение

Изображение
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
e.georgiev
специалист
Мнения: 2
Регистриран: пет яну 09, 2009 11:19 am

Мнение от e.georgiev » пет яну 09, 2009 12:59 pm

При избора на отоплителна инсталация, в това число и климатик е важно да се вземе предвид времето на обитаване на помещенията. Ако не сте целодневно в жилището може би от гледна точка на чистота, удобство и икономичност да използвате климатици.
В случай, обаче че жилището се обитава целодневно то много по добре ще бъде да използвате централизирана отоплителна система. По този начин жилището ще бъде постоянно темперирано и разхода по отопление ще бъде оправдан.
Емил Георгиев
Продуктов мениджър климатична техника
Техномаркет
www.technomarket.bg

Потребителски аватар
михаил
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:07 pm

Мнение от михаил » пет апр 24, 2009 11:55 am

Дори да не си си в къщи по цял ден, аз пак съм за локално парно, например с едно котле(на ток например, чух нови много икономични) ще имаш и топла вода,освен това можеш да го настроиваш да се изключи след като излезеш и да се включи преди да се прибереш,и така хем ще ти е топло и чисто,хем имаш икономии, коментара е специално за къща, но става и за апартамент . В къща се предполага че има повече стаи, ще можеш да регулираш температурата във всяка по отделно, или да изключваш тези които не ползваш. Ще можеш да отопляваш бани и коридори, което с климатик не става.Избора зависи разбира се и от самата къща- разположение, изолация и т.н.Ако е на северен склон на планина например,климатик ( с цел охлаждане) не ти трябва.

Отговори