моля за съвет! комин-не дърпа!

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

моля за съвет! комин-не дърпа!

Мнение от ivofordivo » чет ное 13, 2008 11:57 pm

значи на последен етаж съм на 5 етажна сграда ,монтирах камина с водна риза в хола но от няколко дни нещо комина не ще да дърпа и се получава задимяване в помещението коминът е ползван една зима .дайте съвет какво да предприема дали е достатъчна дължината на комина 2 метра кюнци +3.5м комин.или някаде сечението е толкова малко че няма дебит :help:

Потребителски аватар
drobsa
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб ное 08, 2008 11:24 pm

komin

Мнение от drobsa » нед ное 16, 2008 7:09 pm

здравей искаш съвет за комина а пробва ли да го почистиш първо опитай да го почистиш може да е задръстен с нещо

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

комин

Мнение от ivofordivo » пон ное 17, 2008 9:18 pm

приятел ме посъветва да пробия дупка за да влезна в главния комин понеже комините по стандарт били малък отвор който преминава в голям.та пробих излезнах в големия основния комин ,но няма кой знае какъв напредък пак си е същото положение.какво да правя да търся ли коминочистач .или да се качвам на покрива и да се пробвам сам да направя нещо.вече съм склонен да изхвърля камината :help: :?:

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » вт ное 18, 2008 12:36 pm

Кюнците почистени ли са ::-k:
Ако не си ги чистил скоро може и в тях да е проблемът :roll:
Може да отидеш на тавана и да се опиташ да почистиш главният комин. Щом си на последният етаж ще ти е по лесно, ще бъркаш по малко в комина не чак до дъното :wink:

Потребителски аватар
ivofordivo
начинаещ
Мнения: 16
Регистриран: чет ное 13, 2008 11:45 pm

комин

Мнение от ivofordivo » вт ное 18, 2008 9:04 pm

Открих проблема!Някой от великите майстори си е изпуснал кутията с пирони ,когато са правели покрива. На всичкото отгоре ,тез който са поставяли битомните керемиди незнайно как са изпуснали 2бр в комина .добре че са били от по големите та не са попаднали съвсем навътре, а са се закотвили на нивото на покрива.отстраних ги внимателно с кука и всичко се оправи.само дето си рапробих комина за да стигна до основния.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Re: комин

Мнение от tyson » ср ное 19, 2008 1:11 pm

ivofordivo написа:Открих проблема!Някой от великите майстори си е изпуснал кутията с пирони ,когато са правели покрива. На всичкото отгоре ,тез който са поставяли битомните керемиди незнайно как са изпуснали 2бр в комина .добре че са били от по големите та не са попаднали съвсем навътре, а са се закотвили на нивото на покрива.отстраних ги внимателно с кука и всичко се оправи.само дето си рапробих комина за да стигна до основния.
Станало е като във филма за баш майстора, с бумбето в комина :lol:
Важното е че си намерил и отстранил проблема :applause: другото са подробности :wink:

Потребителски аватар
galena
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет ное 21, 2008 2:39 pm

Мнение от galena » пет ное 21, 2008 2:50 pm

И аз съм на последния пети етаж и от два дена имам ужасен проблем! Пуши ми комина! Почистен е, също така и кюнците. Но си мился че проблемът е във вятъра който фучи от два дена!
Въпросът ми е какво мога да направя допълнително към комина, буквално за да не се връща дима назад заради вятъра?

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пет ное 21, 2008 4:24 pm

galena написа:И аз съм на последния пети етаж и от два дена имам ужасен проблем! Пуши ми комина! Почистен е, също така и кюнците. Но си мился че проблемът е във вятъра който фучи от два дена!
Въпросът ми е какво мога да направя допълнително към комина, буквално за да не се връща дима назад заради вятъра?
Koминът ви има ли шапка отгоре :?:
Шапките предпазват точно при такива условия връщането на пушек. Също така и увеличават тягата :wink:
Има най различни видове :roll:
Помислете над този вариант :wink:

Отговори