имам проблем с комина, моля за помощ!

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
megy1312
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб ное 22, 2008 11:41 pm

имам проблем с комина, моля за помощ!

Мнение от megy1312 » съб ное 22, 2008 11:54 pm

Здравейте! Проблема е следния: живея на 3 етаж на кооперация, цялата е 9 етажа. От четири години се отоплявам с камина..но.. имам проблем. Когато комшията на първия етаж си запали камината всичко влиза при мен, тооест комина връща, но това е само когато той пали,а той казва че проблема е мой. Аз си мисля че проблема не е при мен, защото когато аз си паля камината няма никакъв проблем, тегли, а когато той я запали дима се връща при мен, излиза от една снадка между два кюнеца. Комина не е запушен, виках да го почистват преди месец и ми казаха че няма боклуци.Не знам какво да правя, дайте ми съвет. Забравих да кажа че комините в кооперацията са направени така - всеки апартамент си има комин, който от своя страна влиза в общ, така ми обясниха

Потребителски аватар
Ed_bg
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб ное 15, 2008 12:10 pm

:)

Мнение от Ed_bg » пон ное 24, 2008 11:44 am

Поинтересувай се как е монтирана твоята и неговата камина , при девет етажа не мисля че има проблем с тягата , по скоро е пробита някоя от баджите и това не е изключено да е при теб , доколкото ми е известно камините имат нужда от малко по- голям комин , при мен имасхе сущият проблем - аз съм на първият етаж , когато запалих една обикновенна печка горе при комшията на 3-я етаж стана лисичарник , защото беше разбил моята и тази на комшията между нас баджите за да си осигури тяга за камината.Накрая минахме всички наклиматици и решихме проблема.

Потребителски аватар
megy1312
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб ное 22, 2008 11:41 pm

Мнение от megy1312 » вт ное 25, 2008 11:18 am

благоваря ви отговора.Оказа се, че той е разбил коминното тяло и се е включил директно в общия комин. Според мен това е причината защото комшиите, които са под мен също са с камина, но са си в собствения комин и те като запалят камината аз нямам проблем. Проблема е само като запали камината съседа на първия етаж. Той категорично отказва да прави каквото и да било и аз просто не знам какво да правя

Отговори