ИНФРАЧЕРВЕНИ ЕЛ.РАДИАТОРИ

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
barona75
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: нед фев 22, 2009 6:52 pm

Мнение от barona75 » съб яну 16, 2010 2:47 pm

А как изчисли че ти гори 40лв. по малко от климатика?

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » съб яну 16, 2010 2:55 pm

Бах мааа му. Тва раздела за обяви ли е?
Аз пък изграждам термопомпени климатични системи . Отоплителни системи с водно подово и с вентилаторни конвектори.
:\:D/: :\:D/: :\:D/:

Много съм доволен. Подовото е безшумно и напълно невидимо. За мухъл и влага при подовото и дума не може да става. Конвекторите охлаждат лятото.

А тва да харчи по-малко от климатик- ЕЛА МЕ РИТНИ.
Друг е въпроса, че ако в стаята влезе човек с протеза, байпас на сърце или подобна медицинска интервенция, може и да не излезе сам. :mhihi:

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » съб яну 16, 2010 3:03 pm

Знаех че има нещо гнило в тези инфрачервени лъчи. Приятел рентгенолог ми каза че няма безвредни лъчи но кой да го слуша.

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » ср яну 20, 2010 11:32 am

Какво е особеното при лъчистите радиатори. Известно е, че топлината се пренася по два начина – чрез конвекция, при която въздухът, обтичащ нагревателя се затопля, става по-лек и се издига към тавана, а на негово място постъпва по-студен. Така въздухът в помещението циркулира, нагрява се и пренася топлината, която отдава на стените, тавана и предметите. При лъчистия топлообмен предаването на топлина е лъчисто, т.е. става посредством излъчваните от всяко нагрято тяло инфрачервени лъчи. На практика всеки отоплителен уред отделя топлина и по двата начина, но в различно съотношение. Лъчистите радиатори са специално проектирани, така че да отопляват предимно чрез излъчване. Лъчистото отопление се възприема от човешкото тяло като „мека“ топлина, аналогична на тази, която прави толкова приятно припичането на слънчевите лъчи или около бумтящата печка на бабите ни или модерните камини с дърва. Лъчистото отопление е и здравословно, защото предизвиква активиране на кръвообръщението. То е и икономично, защото човек се чувства комфортно, дори и околната температура да е с 1–2 °С по-ниска от оптималната. Не на последно място при този начин на отопление циркулацията на въздуха в помещението е минимална, което пък е свързано с по-малко замърсяване на стените и тавана поради интензивно отлагане на прах.
Лъчистите отоплителни уреди имат вграден прецизен електронен терморегулатор, който отчита промяна на температурата в рамките на ±0,1 °С. Освен това може да се монтира и електронен програмируем терморегулатор Ecobox, позволяващ предварително задаване на температурните режими за всеки ден от седмицата и всеки час от денонощието. Така се постига оптимално съчетание между изискването за топлинен комфорт при най-икономично разходване на електроенергията

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » ср яну 20, 2010 11:53 am

кой както предпочита
Последна промяна от volkan1 на ср яну 20, 2010 12:11 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » ср яну 20, 2010 12:07 pm

с електромера и фактурата на EVN.По-студен месец,по-малка сметка.Не правя реклама просто споделям лично мнение от ползването на инфрачервен радиатор.Всеки си има право на свой избор.(другата ми стая е с климатик)

Потребителски аватар
julia_gt
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср яну 20, 2010 10:16 pm

Здравейте!

Мнение от julia_gt » ср яну 20, 2010 10:31 pm

Аз съм от Ямбол и на всички мога да препоръчам инфрачервеното отопление.По-евтино е от отоплението с климатик.Моето е немско и си го купих от представител, който има офис.Мога да ви дам инфо ако се интересувате.Това е отоплението на 21 век.[/i]

Потребителски аватар
julia_gt
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср яну 20, 2010 10:16 pm

Здравейте!

Мнение от julia_gt » ср яну 20, 2010 10:32 pm

Аз съм от Ямбол и на всички мога да препоръчам инфрачервеното отопление.По-евтино е от отоплението с климатик.Моето е немско и си го купих от представител, който има офис.Мога да ви дам инфо ако се интересувате.Това е отоплението на 21 век.

Потребителски аватар
julia_gt
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: ср яну 20, 2010 10:16 pm

Здравейте!

Мнение от julia_gt » ср яну 20, 2010 10:43 pm

Аз съм от Ямбол и горещо препоръчвам немските инфрачервени отоплители, които са доста по-евтини от швейцарските.
За 1 стая от 20 кв.уредът е 980 лв.Ползваме го вече 2 месеца и сме супер доволни.има представител в града.офис Ролпласт до ОББ на Търговска

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » чет яну 21, 2010 1:53 pm

Каква марка е немския уред,ако може снимка.Френските са с добра цена-2000w-409лв.-за 18-20кв.м Има снимка на страница 1

Потребителски аватар
vin_kel
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб дек 05, 2009 1:50 am

италия

Мнение от vin_kel » пон яну 25, 2010 5:28 pm

Цената на италианските на солеа италия е 1235 лв с ддс на този за 23 квадрата бял недекориран . Аз съм много доволен от него идеален е аз съм си взел картина защото е по стилно , но е и малко по скъпо 1430 лв с ддс , хем икономия , здраве и стил!

Потребителски аватар
niakoi
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон яну 25, 2010 6:23 pm

Мнение от niakoi » пон яну 25, 2010 6:34 pm

здравеите на вси4ки
незнам какво да ви кажа за инфра4ервените радиатори но от както ги имаме сметката по4ти ни се утрои !!!имам странното 4уство 4е вси4ки които са писали тук 4е са икономи4ни е с цел реклама!!!

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пон яну 25, 2010 7:23 pm

niakoi написа:здравеите на вси4ки
незнам какво да ви кажа за инфра4ервените радиатори но от както ги имаме сметката по4ти ни се утрои !!!имам странното 4уство 4е вси4ки които са писали тук 4е са икономи4ни е с цел реклама!!!
Че се сетите :mhihi:
Ония в другата тема рекламират секретни военни технологии. :mhihi: :mhihi:
И аз ще отворя скоро една сергийка за турбо-меха-хипер бластерно отопление. Освен че отоплява и топли БГВ, мие и чинии, като последното се явява отпадна енергия...
:funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post:

Потребителски аватар
batslav
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: вт яну 12, 2010 2:42 pm

Мнение от batslav » пон яну 25, 2010 9:34 pm

Зейфод Бийблброкс написа:
Че се сетите :mhihi:
Ония в другата тема рекламират секретни военни технологии. :mhihi: :mhihi:
И аз ще отворя скоро една сергийка за турбо-меха-хипер бластерно отопление. Освен че отоплява и топли БГВ, мие и чинии, като последното се явява отпадна енергия...
:funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post: :funny_post:
:applause:
Ма много си прав,да знайш! ::-k: Кат се замисли човек.... :shock:
много ти трудно името,бре... :mhihi: :thumbup: :guitar:

Потребителски аватар
barona75
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: нед фев 22, 2009 6:52 pm

Мнение от barona75 » пон яну 25, 2010 11:39 pm

Много ми е чудно как само хубави неща се изписаха за лъчистите радиатори.И изведнъж се появява някакво мнение,че горели три пъти повече от еди какъв си уред.Ако може да се разбере нещо...

Отговори