проблем с комина

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
valdess
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет фев 27, 2009 6:15 pm

проблем с комина

Мнение от valdess » пет фев 27, 2009 6:26 pm

Привет на всички във форума,на скоро си монтирах камина с водна риза и имам проблем с тягата на комина.Комина е старичък но добре почистван,на комина сме две печки когато запаля комшиите над мен се опушват здраво,как да увелича тягата на комина.Помагайте! :help:

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » ср мар 04, 2009 12:44 pm

каква е височината на комина от мястото на присъединяване на камината към комина до най-високата му част.

Потребителски аватар
valdess
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет фев 27, 2009 6:15 pm

Мнение от valdess » ср мар 04, 2009 6:46 pm

Дължината на комина от розетката до края е около 8 метра.

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » чет мар 05, 2009 8:05 pm

проблема ти идва от това, че сигурно и двата са вързани в общ отвор а не в комин с разделно включване. от кога е така?

Потребителски аватар
idakieff
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 02, 2009 9:48 pm

Мнение от idakieff » чет мар 05, 2009 8:24 pm

по принцип не е редно да са и двете печки на един комин ама ако е хубав комина може да дърпа по слабо ама чак да пуши има нещо друго
виж щом е стар да не би външната му част дето е над покрива да има дупки или пропадна ли тухли
това не се вижда от вън трябва някой да се качи на покрива да го огледа и ако има проблем да се измаже
ако всичко е ок и пак не дърпа може да си купите вентилатор за комин монтира се върху комина

Потребителски аватар
valdess
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет фев 27, 2009 6:15 pm

проблем с комина

Мнение от valdess » чет мар 05, 2009 11:27 pm

Благодаря на отзовалите се ,така забравих да спомена че комина е без преливници т.с общ ,този комин се ползва от две семейства.Гледал съм за пукнатени добре е,добре ако сложа вентилатор няма ли да се получи нещо като тапа когато не нужен.

Потребителски аватар
idakieff
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон мар 02, 2009 9:48 pm

Мнение от idakieff » пет мар 06, 2009 7:37 pm

няма да се получи тапа той се върти от вятъра а когато гори печката от топлия дим

Отговори