котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » нед мар 07, 2010 2:27 pm

Жоре, ти си търговец предполагам.
Напъни се и ти, барем избистрим от къде идва съмнителната ефективност на тоя вид котли...

Моля обясни.
Само да не намесваш зайчета и лисичета.
Ще дам насока -за загряването на 50л вода с 1 градус е необходима топлинна енергия равна на 58 вата. На галана колко му трябва? Ако е по малко- от къде идва останалата част от енергията. Ако няма останала част, как аджеба тоя галан обръща физиката и защо това не се учи в училище :?:

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » нед мар 07, 2010 4:15 pm

Предлагам и монтаж. Работят си котлите, и то доста прилично. Верно, трябва да се спазят редица условия.

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » нед мар 07, 2010 4:30 pm

И ти ли не можеш да обясниш?
:roll:

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » нед мар 07, 2010 7:35 pm

Нищо сложно няма в цялата тая история. Няма мистериозно появила се енергия, няма необясними явления. Просто котелът загрява много бързо, топлоносителят при достигане на зададените стойности остава статичен, де факто имаме топлоотдаване само от отоплителните тела, като идеята в цялата схема е котелът на всяка единица работа да почива 3-4 единици. Сложността идва в самите настройки на топлоносител и датчици. Тва е. Като пример, на всеки 1 киловат от нагревателя са допустими до 12 литра топлоносител. Всеки би могъл да си сметне оттам натакък какво топлотдаване ще имаме.

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » нед мар 07, 2010 11:38 pm

Поредното бла-бла на следващия търговец. Няма нищо смислено в обяснението ти. По същия начин може да работи и обикновен елнагревател,какво от това,че ТОЙ САМИЯ ще се нагрее за няколко сек и ще е с толкова сек по-инертен,нали пък после при спирането му ще отдава по инерция ТОЧНО ТОЛКОВА,колкото е загубеното време при заагряването му и ще върне във водата загубената енергия за загряването си.
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » пон мар 08, 2010 8:44 am

Общото, Vanko 68-ми, между конвенционален електрически котел и йонен е, че и двата работят с електричество. И дотам.

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » пон мар 08, 2010 12:29 pm

Общото е и друго - че консумират еднако количество ток за еднаква работа...И това си е.
Това написаното по - горе от теб смислено обяснение ли е според теб??? Така само затвърждаваш мнението ми за търгашеството...Докато някой не се аргументира смислено,със физични или химични закони,с лабораторни анализи примерно в Евровент,няма да приема никакви други подобни на твоето доводчета. Оплакванията от клиенти са 300 пъти повече от чат пат доволните от този вид отопление. Ето ти нещо интересно от мен:
http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38153.60.html
Отговор 66 и надолу останалите. А ако ти е интересно,прочети цялата тема....
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » пон мар 08, 2010 5:51 pm

Че кой спори? :D Нито се мъча да убеждавам когото и да било в каквото и да било, нито мисля да разяснявам некви елементарни технологии, отдавна известни. Казвам само, че нагревателчето си бачка. Верно е, климатикът щеше да е велико изобретение, обаче ако не духаше.

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » пон мар 08, 2010 7:21 pm

georgibankov написа:Че кой спори? :D Нито се мъча да убеждавам когото и да било в каквото и да било, нито мисля да разяснявам некви елементарни технологии, отдавна известни. Казвам само, че нагревателчето си бачка. Верно е, климатикът щеше да е велико изобретение, обаче ако не духаше.


Казваш,че нагревателчето си бачкало...Само че цената му от 1000 и нагоре по нищо не може да се сравни със цената на стандартния елнагревател,примерно 100 лв...Как ще ме убедиш в " евентуалните" предимства,за да си купя подобно нещо?
Климатика може и да духа,може и да не духа,ако съм го куплирал с радиатори или подово.Варианти бол,за разлика от галанчето... Ма ко прайм лятото?
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » вт мар 09, 2010 9:15 am

Варианти много, Жоре. Стига да ти върши работа. Някои, например, с дърва се отопляват. Други - с климатици. Кой както си е решил. :D А що се отнася до охлаждането през горещите дни, там пак е строго индивидуално решение. Ей го на, например, третата ми къщичка, още я довършвам, няма нужда от климатици за охлаждане. но това е друга тема. Що се отнася до цените на нагревателите - варират между 550 и 780 лв. комплект, нагревателен елемент + електроника. Не чак толкова много. Но, както вече казахме, някои предпочитат робския труд, което си е тяхно законно право.

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » вт мар 09, 2010 11:29 am

Като имаме впредвид,че галанче в Русията е 180 лв,цената тук от 700-800 е повече от изгодна... :mhihi:
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » вт мар 09, 2010 12:21 pm

Престанете с махленски спорове!!!! Коментирайте неща които са ни полезни.....ПЕТЕРМАР къде си бе,човек???? Ради-и,НЯМАВИ НЕщО !!! ::-k:

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » вт мар 09, 2010 3:20 pm

Петрофф,защо смяташ,че спора е махленски??? Това,че има един доволен от тая система,не означава ТОЧНО ТОВА,което се говори и пише за нея. Още нищо КОНКРЕТНО не съм видял и чул,освен голи приказки и твърдения...А съм 10 г в тая област и повярвай ми,изобщо не понасям да ме правят на глупак.Ако на теб ти прави кеф,си е твоя работа,но поне малко се замисли.
Пример- зададох махленския въпрос,демек елементарен,защо няма сертификат от оторизирана европейска лаборатория за подобни уреди??? НИКОЙ,ама НИКОЙ още не ми е отговорил....Извода,ако можеш да го направиш,оставям на теб.
Оставам скептик или по-скоро прагматик,докато някой не успее да ми промени възгледа.В което силно се съмнявам...
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » вт мар 09, 2010 4:52 pm

е писна ми от глупости!!!!!! някои ако нямат работа да си отворят един форум СПОР ЗАРАДИ СПОРА и да си спорят :lol:
тук разглеждаме проблемите с електродните котли :idea:
ако някой може да помага и да дава съвети ок
който не разбира по добре да не пише!!!лично мое мнение!!!
vervaite mi

Заключена