котле ГАЛАН ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » вт мар 09, 2010 5:30 pm

vanko68 написа:НИКОЙ,ама НИКОЙ още не ми е отговорил....
Аз чакам половин година някой да ми обясни как това чудо е по-икономично от обикновен ел котел. Не ща сертификати и хвърчащи листчета, които в България и сам мога да си издам :mhihi:
Разбрах само, че топли по-бързо. Добре де, ама за да затоплиш Х литра с Y градуса си трябват еди колко си вата, па ако щеш ги топли и цяла година или 5 наносекунди. Физичен закон! Как работи галана и от къде идва ефективността му?


Radi_i написа: тук разглеждаме проблемите с електродните котли :idea:
ако някой може да помага и да дава съвети ок
който не разбира по добре да не пише!!!лично мое мнение!!!

Както поясних, аз не разбирам. Но искам да разбера - или нямам това право? :mhihi:

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » вт мар 09, 2010 6:02 pm

обяснявам по най прост начин!
разликата м/у ел.котела с нагревател и електродния котел е като
разликата м/у фурната и микровълновата печка :idea:
и така ел.котела нагрява нагревателя който е съпротивление,което се нагрява при подаване на напрежение.След това нагревателя загрява водата която преминава около него,а не цялата вода в котела което води до по бавно загряване.
Електродният котел работи на принципа на йонизацията /за инфо виж по горе във форума / т.е. целият електролит преминаващ през котела се загрява в следствие на триенето на молекулите което се извършва в целия котел от което идва и бързото загряване :idea:
на който това обяснение не му стига да чете дебели книги :mhihi:
vervaite mi

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » вт мар 09, 2010 7:08 pm

Ради,това,което си писал,е до болка познато и е така. Само че тази инертност на обикновения елнагревател е по-малка от 3-4 сек.Той е напълно потопен във водата и на практика няма загуби от инфилтрация както във фурната,за която пишеш Пробвай да го включиш в захранването и виж след колко сек се загрява до червено. Ако трябва да дам една камара пари заради няколкото сек по-бавно загряване на 50 л вода -МЕРСИ МНОГО....
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » вт мар 09, 2010 7:32 pm

Момчета, не се карайте. :D Между впрочем, като стана дума за инертност на системата, при електродния котел е в пъти по-малка от тази с конвенционален нагревател. Колко точно, който иска, да пита руснаците. Относно проблемите при работа на самата система с електроден котел, всичко опира до прецизност - трябва електропроводимост в точно определени граници и опитно установяване на настройката на датчиците. Всичко останало - работят ли, не работят ли, и как работят, не наша грижа. Ади, със здраве.

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » вт мар 09, 2010 8:12 pm

Е тва точно не трябваше да го казваш : " Колко точно, който иска, да пита руснаците" ...
Защо ли ? Ами защото,само че така затвърждаваш още повече негативното у мен.Когато мен някой ме пита нещо в моята област,аз му отговарям конкретно и аргументирано с опитни данни от клиенти,от мои гъзенета в сервиза,когато нямам работа и т.н. А не отговарям - щот така са написали...Те китайчетата ако знаеш какви неща пишат за техните клими,ще те заболи главата...Ако повярваш на всичко написано ,фирми като Дайкин,Тошиба,Митсубиши и Фуджицу трябва отдавна да са фалирали.
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
georgibankov
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед мар 07, 2010 1:25 pm

Мнение от georgibankov » ср мар 10, 2010 8:01 am

Ванко, приятелю. Не става тъй, както я караме ние с тебе, едни голи приказки. Става ли тва нещо за отопление, не става ли ?.... Да беше погледнал техническите характеристики поне. И тогава, ако има нещо неясно, да го коментираме. Както е тръгнало, има да си бърборим празни приказки, докато на някого му писне. :D

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » ср мар 10, 2010 9:59 am

бе ша са сетите :lol: ама айде :beerchug:
vervaite mi

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » ср мар 10, 2010 11:00 am

Хубаво обяснение Ради.
Но не ме убеждава, че тоя котел е по-икономичен от обикновен нагревател.
Да при микровълновата нямаме толкова загуби както при фурната, но в една отоплителна инсталация, нагряването на корпуси и свободни обеми не отива зян както при фурната. Предполага се, че котела е в отопляваните помещения и сравнението трябва да е с БЪРЗОВАР!!!

Батко ви Ванко68 има опит и резултати- прочетох в другия форум.
Резултатите потвърждават моето мнение и физичните закони
:wink:
А именно, довода с който минавате- по-бързото затопляне, няма общо с изразходваната енергия!
За да затоплиш къща 100м² с топлозагуби 10кв, трябва да вкараш 10кв.
Дали бързо и безинертно, но с капризен котел, или бавно, но безотказно с обикновени нагреватели, разхода е един и същ!
Аз спирам да ви 'акам' :mhihi: по темата за обяви.
Но ще чета с интерес, ако някой извади сериозни доводи и ме убеди, че нещата не са така, както ги мисля, може да се включа отново. :applause:

Потребителски аватар
anov5107
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет ное 27, 2009 11:36 am

akvagalan

Мнение от anov5107 » ср мар 10, 2010 9:09 pm

Vij Et Fori

Потребителски аватар
vanko68
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: пет фев 19, 2010 10:11 am

Мнение от vanko68 » ср мар 10, 2010 9:46 pm

Какво да му гледаме?
Климатизация,вентилация,термопомпи

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » пет мар 12, 2010 12:25 pm

ANOV5107, ти се доказа като лъжец,така ,че много те моля се разкарай от тоя форум.Така ще си по полезен..моляте!!!!!Твойте реклами ни писнаха вече.... :[-X: :mhihi: :evil:

Потребителски аватар
petermar
начинаещ
Мнения: 41
Регистриран: съб яну 10, 2009 2:40 pm

Мнение от petermar » пет мар 12, 2010 6:33 pm

За котела на ЕТ Фори - обаждах му се преди година, той ми съобщи цена от 150 лв. Покани ме в Пазарджик да го видя как работи. Тогава беше публикувал на сайта едни снимки, които меко казано ме постреснаха и аз се отказах да ходя. Виждам че, доста е напреднал в копирането на руската техника, добавил е разширителни съдове, дори и управлението му е досущ като оригиналното поне на външен вид. Поздравления! Надявам се да работи и така като руския котел.
Виждам че темата доста е набъбнала.

Електродния котел с марка "Галан" Очаг 6, който ползвам, наистина работи - това е факт. Мога да го препоръчам на всички. Но основния ми съвет е да си намерите читава фирма, която да ви го сметне прецизно и да ви го монтира. Това което не си спестих е сумата, която им платих и виждам че, не е било напразно макар да няма нищо сложно в монтажа, но има много особености в настройките, които лаик като мен не ги знае ако няма опит. Познавам вече 11 човека на които е монтиран - различни мощности 3, 5 и 6 квт. От тях 5 са си го монтирали сами и четирима от тези 5 имат проблем. При останалите средния разход им е близо до указания в таблицата.

Признавам - нищо не разбирам от разните му коефициенти и физични закони или зависимости. Оставям на по-вещите и специалистите да ги изчисляват и оповестяват. Аз си правя сметките като "лаик" и според тях до момента съм спестил 250 лв. от пари за ток, това прави икономия 27%. Така разбирам икономията, не в химерни коефициенти и КПД та - Колко парички ми излизат от джоба. Това е моето мерило.

Благодаря на момчетата от "Атлас" които монтираха и настроиха котлето, както и за отзивчивоста им.

Потребителски аватар
Grigo
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср мар 17, 2010 1:51 pm

Мнение от Grigo » ср мар 17, 2010 5:07 pm

Здравейте!
Аз сега се зачетох в тази тема и понеже ще сменям жилището и си търся алтернативи за отопление и топла вода на ток и слънце, така и от всичко прочетено вадя извод - "Галан" е добре с добри параметри и добри отзиви ако някой каже кой да ми го направи качествено ще съм особено благодарен, живея в Стара Загора и най вайното за какви парички.
В тази криза ако един на друг не си помагаме щее лошо. Благодаря на всеки който помогне за фирма изпълител и адрес за контакт

Потребителски аватар
Radi_i
любител
Мнения: 51
Регистриран: вт яну 27, 2009 7:01 pm

Мнение от Radi_i » ср мар 17, 2010 6:13 pm

petermar e от стара загора питаи него :thumbup: той вече е специалист
по настройките а за котел дай инфо квадратура кубатура брой ребра
да видим какъв котел ти трябва
vervaite mi

Потребителски аватар
PETROFF
начинаещ
Мнения: 22
Регистриран: ср яну 13, 2010 2:38 pm

Мнение от PETROFF » пон мар 29, 2010 6:44 pm

Вече е пролет и е топло. Дайте най ниска оферта за котле и монтаж, поздрави от Видин !!!!!!!!!! 5 киловатово.............. :roll:

Заключена