Какво е БМС? И за какво служи? Как ще ми свали сметката с 30%?
Що ли се сещам от де са конвекторите за 300-400лв mhihi
Твоите машини не са ли със същите топлообменници и компресори?
Или и ти ще се правиш на ощипана ученичка? mhihi
Обясни ми електронната помпа как помага за енергийната ефективност.
"Прилични"? Почти всички термопомпи предлагани на пазара са в тия ценови граници (за 100-250м2) ...
Има инверторни тврмопомпи вода-вода. Нека си бичи. mhihi
Отговарям без да се заяждам.
БМС е високо технологично решение за оптимизация, контрол и мониторинг на повечето сградни инсталации предлагано от много фирми. За момента се прави само в големи сгради тъй, като обикновения човек не е свикнал да търси smart решения за своя дом.
Повярвай ми BMS може да спести и повече стига да му познаваш пълните възможности. Той не само контролира енергийната ефективност, но и дава възможност за оптимално ползване на възообновяеми енергийни източници. Ако ти кажа, че между 6 и 8 часа на ден би могъл да ползваш безплатна електроенргия и топлоенергия, ти пак би се заял.
Ако ти кажа, че вече има цели системи които генерират едновремено топлинна/студова енергия 400-500kW и електроенргия до 50MW, пак ли би казал, че предлагам невъзможни енергоспестяващи решения?
300-400 лв струва почти всеки конвектор асемблиран където и да е вевропа с турски топлообменници. Каквито апропо са на повечето реномирани заводи било Carrier, Trane или прочие. Между нас казано много добре знам гърците как вкарват малките мощности от Китай през Турция и как се поръчват само по-големи от 140 кW от Франция.
Въпрос на кофти търговско "величие", което българските дилъри спестяват или не знаят.
За електронната помпа не мисля да ти давам сведение има си достатъчно обедителни аргументи по каталозите на Grundfos, Willo и Biral. Само, че тук трябва да имаш достатъчно фантазия, познания или поне да попиташ този онзи, как се регулира хидравлично инсталацията.
Относно инверторите при чилъри и сплит системи, да много са хубави, но не и в нашите климатични условия. Не позволояват пренастройка, когато има различни температурни граници зададени му в EPROM-а
, тогава машината или изпада в произволно избран режим безопасен за самата нея /да не пръдне я копресор, я перка или нещо друго/, или по-лошото почват да гърмят грецове, да се чудиш що бучи и ручи ама не произвежа топло и прочие.
Апропо виж графиките в каталозите на Mitsubishi например, колко и кога е полезен инвертора.
Мисля, че с ехидни заяждания, няма как човек да получи полезна информация. Ако имаш някакъв опит го споделяй ако не, поне не изпъквай с пошлост.
Идеята не е да хлъзнеш неразбиращия клиент, а да му покажеш възможно най-много алтернативи и той да има право на избор.
