ре галан ток

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
pefitthisshit
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2012 9:08 am

"Опарени" от "Галан"

Мнение от pefitthisshit » нед дек 16, 2012 9:25 am

Монтирахме 5 квт "Галан" чрез чичо Митко (бивш военен), който доста умее да омайва и залъгва в началото и накрая се стига до там ,че да му пожелаваш най-лошото!!! Не се захващайте !!! НЕ СИ струва нервите и парите!!!! :!: :!: :!: :!:
Само за информация с този "галан" тока на месец през дни когато температурата навън е +10 градуса излиза над 300 лева!!!!!!!!!
но поне не затопля като хората и не достига капацитетът който е зададен! бе не се лъжете :!: :!: :!: :cry:

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » пон дек 17, 2012 1:11 am

Radi_i написа::!: Продавам всякакви Галани от 3 до 25кв
:\:D/: Цени с ДДС:
3кВ - 442.80лв.
5kW - 471.60лв.
6кВ - 504.00лв.
9кВ - 712.80лв.
15кв - 734.40лв.
25кВ - 765.60лв.
монтажи реглажи и прочие :D


mod edit: Обявите не са за този раздел!
Е то цялата тема е само реклами :wink:

Потребителски аватар
hotmaster
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон сеп 09, 2013 4:46 pm

Грешки при монтаж на електролитен котел Галан

Мнение от hotmaster » ср сеп 11, 2013 11:39 am

От 10 години монтирам котли, печки и камини а от преди 2 години ме поканиха на работа в една фирма в Атина и започнах да монтирам котлите Галан.

Знам доста и ще Ви споделя грешките, които допускате:
Характеристиките на Галан котлите в сайта производител като разход са за идеални условия, а именно добра изолация и хубава дограма, тоест да няма топло-загуби. Предварително се правят и термо-снимки и се изчислява предполагаемия разход за зимния период.

Второ: Забравя се преди монтажа да се промие системата. Като плувнат ръжди и утайки от старата инсталация, как да работи ефективно системата и да се постигне определеното съпротивление на електролитния разтвор.

Трето: Качественото управление. Вярно - Галан може да работи и с обикновенни евтини термостати, особено точни са потопяемите термостати 15-20 лв са, в комбинация с реле и бушони, но най-ефективно и икономично работи със специализираните контролни панели, които са с програмируем терморегулатор с три термодатчика,тип седмичен програматор. Веднъж настроени, те са много прецизни в подръжката на стайната температура.
Тънкостите на панела са в програмирането: Важно е да се зададе правилния хистерзис (разликата между две температури), обикновенно аз програмирам на 50 и 60 градуса. Тогава котела Галан е най-икономичен в работата си. Другата особеност е седмичния програматор, с чиято помощ пределяте кой ден, в кой час и каква температура да подържа котела Галан.

Четвърто: Постигането на определеното съпротивление било с амперметър или кондуктометър е най-важното за да работи Галана. Тънкостта тука е че след 3-4 дена работа на Галана имаме лека промяна в характеристиките на разствора, и се прави донастройка. Това е така нареченото улягане на системата, която е вече в пълноценен работещ режим. При правилно пропорционално изграден електролит резултатите са отлични!

Пето: Майстора трябва да знае как да монтира Галана в мрежата. Неспазването на инструкциите по монтаж води до проблеми или висок разход от незнание.

Работя в Гърция с сайта http://www.galan-gr.com a в България с http://galanbg.com
Изображение
В съединението е силата...

Потребителски аватар
sdeath
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт окт 23, 2012 11:47 am

Мнение от sdeath » съб сеп 14, 2013 5:35 pm

В България монтирали ли сте някъде тези котли и ако да къде ?

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » нед сеп 15, 2013 8:36 am

hotmaster, добре дошъл! Това е единственото смислено изказване, което съм чел досега в нета от човек, който предлага такива котли, поздравления! Гледам, че и цените са съвсем различни от това, което съм виждал и чувал. Всъщност по-ниската инвестиция би трябвало да е основното (а според мен и единствено) предимство на електролитния котел пред традиционния ел. котел с нагревател. В повечето случаи обаче в Бг се предлага на доста по-висока цена. Освен четвъртата грешка, която си описал, останалите важат и за всякакъв вид котли. Радостен съм, че си ни спестил традиционните реклами за неколкократна икономия.

Потребителски аватар
tonyperry
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон яну 27, 2014 3:04 pm

Re: "Опарени" от "Галан"

Мнение от tonyperry » ср яну 29, 2014 3:25 pm

pefitthisshit написа:Монтирахме 5 квт "Галан" чрез чичо Митко (бивш военен), който доста умее да омайва и залъгва в началото и накрая се стига до там ,че да му пожелаваш най-лошото!!! Не се захващайте !!! НЕ СИ струва нервите и парите!!!! :!: :!: :!: :!:
Само за информация с този "галан" тока на месец през дни когато температурата навън е +10 градуса излиза над 300 лева!!!!!!!!!
но поне не затопля като хората и не достига капацитетът който е зададен! бе не се лъжете :!: :!: :!: :cry:
Знае ли някой свестен майстор в София - дайте насоки

Отговори