И все пак отоплението от ТЕЦ е наи-евтино

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

И все пак отоплението от ТЕЦ е наи-евтино

Мнение от danisaw » пон май 25, 2009 11:00 am

Според мен отоплението от ТЕЦ е наи-евтино и чисто в сравнение с другите алтенативни горива (газ,дърва,въглища или пелети).
А според вас?????
Последна промяна от danisaw на пон май 25, 2009 2:09 pm, променено общо 1 път.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон май 25, 2009 1:01 pm

Климатик ако се използва правилно може да излезе доста по-малко :wink:

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » пон май 25, 2009 1:05 pm

Така е,но е много рисковано по отношение на зимните условия,който са непостоянни у нас ,а и достъпните климатици са пълни боклуци.
Зимно време стават на ледени кубчета.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон май 25, 2009 1:19 pm

Първоначалната инвестиция е по сериозна - около 1000 лв поне. Но след това няма проблеми със студовете.

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » пон май 25, 2009 1:37 pm

За 1000лв. според мен не можеш да се снабдиш с качествен климатик,който да отоплява 25кв. през зимата при -15 градуса.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » пон май 25, 2009 5:37 pm

Нещо такова би трябвало да върши работа и при по-големи помещения:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09048754

Изображение

Аз ползвам подобен, но 9-ка. Единственият проблем е, че нощем е малко щумен, но се свиква :mhihi:

Другият плюс е, че цял ден като ме няма, няма защо да отоплявам помещението. Вечер като го пусна за нула време стопля :\:D/:

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » пон май 25, 2009 5:56 pm

Аз имам midea http://911.bg/a2/offers.asp?parent=1477&p=3322618от която не съм доволен по отношение на отоплението,въпроса съм го решил с котел на твърдо гориво с пълна автоматика от който съм очудващо доволен,климатика не се включва зимата защото първия път замръзна целия и спря.
А такива случаи съм виждал и при приятели,предполагам въпрос на експлоатация.
Живея в къща,но преди това в блок и да ти кажа ако имах инсталация от ТЕЦ,веднага бих се въсползвал
защото:

1.по-чисто

2.по-сигурно

3.имаш и парно и топла вода

Пълен уют
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
Петков
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед сеп 05, 2010 3:25 pm

Мнение от Петков » нед сеп 05, 2010 11:01 pm

Тец?!?!?!?
хора Вие луди ли сте?
Тец е като ТКЗС - насила те вкарват и няма излизане!

теца е обоснован донякъде ако си в нова сграда с индивидуален топломер. Но болшинството сме на стари панелки със щрангово изпълнение и от там идва комунистическото явление УРАВНОВИЛОВКА сиреч икономисвал или не при изравнителните сметки те закопават.
Ако беше хубаво нямаше да съм на много по-скъпото гориво ЕЛ.ЕНЕРГИЯ.
сега съм с ел.котле, което го пускам когато и колкото си искам и знам за какво плащам. Докато при съседите хем си плащат за теца хем студуват и си пускат допълнително ел.печки. Те и мене ме прекараха да плащам на тец за сградна инсталация и тем подобни глупости и въпреки това ми е по-евтино. Разбира се при това положение човек се замисля и за топлоизолация и за хубава дограма -всяко такова нещо си дава отражение на електромера. а е много е важно как е изпълнена инсталацията -термостатични вентили ХЕРЦ 2000 хубаво котле и т.н.

Потребителски аватар
tyson
любител
Мнения: 50
Регистриран: вт фев 19, 2008 12:02 pm

Мнение от tyson » пон сеп 06, 2010 11:34 am

Петков написа: Докато при съседите хем си плащат за теца хем студуват и си пускат допълнително ел.печки. Те и мене ме прекараха да плащам на тец за сградна инсталация и тем подобни глупости и въпреки това ми е по-евтино.
Ми то и моите съседи от всякаде ако са на ТЕЦ а пък ако са и с малки деца още по добре. В нас нямаше и да включвам нищо, само в най големите студове. Тогава разходите ми ще са още по малки :roll:
Много се дразня от такива мнения :evil: Много по евтино ама друг път. В случая те те отопляват а не е толкоз икономично отоплението.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон сеп 06, 2010 8:20 pm

Икономично беше при социализма - никой не се замисляше за пестене и спиране на радиатори - всички дънеха на 6.
Но това време безвъзвратно си отиде - сега освен ТЕЦ имаме и други начини за отопление. Само че днес освен за отопление трябва да мислим и за охлаждане - само преди 5 дена беше 40 градуса.
А ТЕЦ-а не охлажда.
Всичко е въпрос на проста математика, както казаха вчера в предаването. Но човек трябва да гледа по-комплексно на проблема. Всички искаме да живеем комфорно, но това се плаща.
Сядаш и смяташ - толкова първоначална инвестиция, толкова разходи на месец, изплащане за толкова години. След това имаш само екплоатационни разходи, които са ти ежемесечни - така че да се замислим дали ТЕЦ-а е най-евтин :[-X:

Потребителски аватар
Петков
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед сеп 05, 2010 3:25 pm

Мнение от Петков » чет сеп 16, 2010 10:26 pm

Най интересното е кой кого топли при положение, це при мен е по-топло, а при съседите е по- студено! :[-X:
Елементарно дори за децата от 4-ти клас относно топлообмена и енергийните нива. А отоносно цената... ТЕЦ използуват по-евтина гориво от мен, но докато доставят услугата до клиента колко хора организации и депутати лапат!!! Фирми за дялово разпределение??? Гледам си електромера и си правя сметката!

Отговори