приобщаване на открита тераса

Препоръки и коментари
Потребителски аватар
moderen
начинаещ
Мнения: 13
Регистриран: нед мар 23, 2008 3:19 pm

приобщаване на открита тераса

Мнение от moderen » пет мар 28, 2008 8:57 pm

Здравейте!
Искам да засегнете следната тема в някое от следващите ви предавания.
Приобщаване на открита тераса ,която е без плоча и е с метален парапет.Като особеното е ,че страните на терасата са също с парапет.
Идеята ми е да се използват леки конструкции от типа на термопанели с допълнително иззидване от вътре с итонг например.
Ще се радвам ако ме насочите и посъветвате за най-рационалния начин по който може да се извърши тази дейност, а ще съм щастлив ако направите и предаване на тази тема.Знам ,че последното ви предаване е за усвояване на тераса ,но нещата са доста по различни в моя случай. Дочуване!

Потребителски аватар
macho_mm
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб апр 02, 2011 11:56 am

Приобщаване на открита тераса към кухнята.

Мнение от macho_mm » нед апр 03, 2011 1:38 pm

Здравейте :)
Моята идея е следната: Закрива външната страна с термопанел 50мм. Скелето, което е нужно за закрепването на термопанелите, да послужи за закрепване на гипсокартона или гипсфазерните плоскости (което е по-удачно в случея). Като между термопанела и плоскостите ще има каменна вата. Идеята е да се избегне външно съниране на терасата.
Имам и следния въпрос: Дали ако използвам UA профили, ще издъжат термопанела? Моля ако имате по-добри решения, моля споделете своите идеи.
Ако може "Мисия моят дом" да даде конструктивно решение по темата, или да направи предаване по нея.
Благодаря предварително и благодаря на сайта - има добри решения на много често задавани въпроси.

Потребителски аватар
sdeath
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт окт 23, 2012 11:47 am

Мнение от sdeath » ср сеп 11, 2013 11:04 am

Според мен външното саниране на терасата няма как да се избегне в този случай. Винаги е предимство , и предлагания вариант е по-скоро компромисен.

Отговори