Защита на ел. уреди със стабилизатори

Осветителни тела,инсталации,идеи
Потребителски аватар
nx1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет яну 28, 2010 1:23 pm

Защита на ел. уреди със стабилизатори

Мнение от nx1 » чет яну 28, 2010 3:07 pm

Здравейте, имам "щастието" да живея в нов блок (от не съвсем довършените). Предполагам че темата може да е интересна и на други хора. Тока е пред офицялно пускане и все още част захранването е през 10кв времянка на обекта, друга част е през трафа на блока. Това положение е временно както всичко в Бг.
На много съседи, чух че поне по един два ел. уреда са изгърмяли, на кой печка, на кой пералня, а вечер понякога се случват леки диско ефекти с осветлението.
Тъй като ми предстой скоро нанасяне въпроса ми е по какъв начин да си защитя основните ел. уреди: пералня, хладилник, бойлер (на елдом-океан с електронен дисплей) фурна, миялна машина? Има ли някакви компакни стабилизатори и дали ще ме предпазят от максимални токови удъри.

Потребителски аватар
nx1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет яну 28, 2010 1:23 pm

Мнение от nx1 » ср фев 03, 2010 3:39 pm

Дефектнотокови защити има, но те няма да ми предпзят ел уреда от токож уред а мен ;о). Въпроса наиситна е сложен, тъй като незнам според всеки уред от какво точно трябва да е защитен, едни имат ел мотори (фурна) други електроники разни (бойлер) и т.н.т различни са и по киловати.

Потребителски аватар
nx1
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: чет яну 28, 2010 1:23 pm

Мнение от nx1 » пет фев 05, 2010 2:34 pm

Много ти благодаря за съвета, ще помисля в тази посока какво може да се направи.

Отговори