Местене на ВиК от кухня в съседен хол

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
Vlady
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 29, 2020 6:14 pm

Местене на ВиК от кухня в съседен хол

Мнение от Vlady » нед мар 29, 2020 8:28 pm

Здравейте,
Към момента обмислям варианти за промени вкъщи, като кухнята се преустрои на детска стая, а кухненската част се премести в съседната стая /хол / или остъклената тераса към нея. Разстоянието от чистия и мръсен канал в кухнята до общата стена с хола е 3 метра, а до стената на терасата 3,50 метра. Възможно ли е едно такова преустрояване и колко адекватно ще бъде то? Моля за съвети, мнения, както и препоръки за добър специалист, който може да го направи.
Поздрави.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Местене на ВиК от кухня в съседен хол

Мнение от tmilanov » пон мар 30, 2020 11:17 am

Не знам как е разположението на стаите, но работата е много неприятна и трудна спрямо изграждането на канализацията. Ако приемем, че канала в кухнята е с кота 0 (което е при идеални условия) в края на полагането на тръбата трябва да се вдигне с 6см. За да се оттича мръсната вода трябва да има наклон от 2%. При положение, че разстоянието е според Вашето описание 3м, следва да знаете, че в края височината на горната част на канализацията ще е 11см. Тази височина се явява от факта, че диаметъра на тръбата е ф50 (5см) + още 6см наклон и се получава 11см - пак при идеални условия. Ако има възможност да се положи покрай някоя от стените и да се укрепи на самата стена, може и да е по-лесно за работа, но всичко зависи от разположението на жилището. За целта трябва да се направи оглед и на място да се види дали е възможно или - не. Няма как да Ви дам точен отговор при положение, че нищо не съм видял.
Пишете, че търсите евентуално майстор, който да направи ремонта. Ако става дума за София, имам такива хора, но при тази оскъдна информация от Ваша страна повече от това описание не мога да направя.
Ако Ви е направило добро впечатление мнението ми, можете да ми се обадите - тел 0898370236. Тодор Миланов.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори