ПРЕКАРВАНЕ НА ВОДА НА ТЕРАСАТА

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
elenaa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет окт 27, 2011 10:17 am

ПРЕКАРВАНЕ НА ВОДА НА ТЕРАСАТА

Мнение от elenaa » чет окт 27, 2011 10:28 am

ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕДСТОИ МИ ПРЕУСТРОЙСТВО НА КУХНЯТА. ОБЩО ВЗЕТО СЕГАШНАТА КУХНА ЩЕ СТАВА СПАЛНЯ , А НА МЯСТОТО НА ТЕРАСАТА , КОЯТО Е ОСТЪКЛЕНА ИСКАМ ДА НАПРАВЯ КУХНЯ. ТА ВЪПРОСА МИ Е ТАКЪВ МОЖЕ ЛИ ТАКА ДА СЕ ПРЕКАРА ОТХОДНАТА ВОДА , КАКТО СЪМ Я ПОКАЗАЛА НА ЧЕРТЕЖА(ПО СТЕНАТА) http://alfa.kachi-snimka.info/images/jdv1319700367p.JPG
Изображение

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет окт 27, 2011 9:49 pm

То може ,но не е ефикасно.Ще се запушва тръбата с толкова много чупки.Най лесния вариант е от канала директно по пода в замазката и право на мивката.Така ще имате около 3метра прав участък и няма да се запушва канала.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
elenaa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет окт 27, 2011 10:17 am

Мнение от elenaa » пет окт 28, 2011 12:50 pm

идеята е такава, че вече имаме положен паркет и не искаме да го сменяме. Ако е по пода ще трябва да се маха паркета, да се прави замаска, много по трудно изпълнимо е.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет окт 28, 2011 8:38 pm

Паркета ако е ламинат е на клик-клак система и може да се разглоби и пак да се използва.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
elenaa
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет окт 27, 2011 10:17 am

Мнение от elenaa » съб окт 29, 2011 8:55 am

ламинат е , но е лепен

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб окт 29, 2011 9:41 am

Е така е кофти работа.Така както сте показали на чертежа имате 5 колена под прав ъгъл и ще имате запушване.Максимум да изкарате 2 години с този канал преди да се запуши.А сигурно и питейната вода ще пуснете и може да се получи конденз по тръбите особено на студената вода.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
barbun
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 01, 2011 10:54 am

Мнение от barbun » вт ное 01, 2011 12:25 pm

Дали ще е удобно и аз да се намеса в тоя разговор,тъй като и аз вече съм тук, а имам и същия проблем. Ще правя ремонт на кухнята (с присвояване на тераса) и доколкото виждам имам само два начина за прекарване на тръбата за отпадната вода. На снимката по-долу са в зелено и червено. В зелено ми е по-удобния вариант, но се страхувам от натрупване на мазнини и запушване. Какво ще ме посъветвате. Благодаря ви предварително.
Изображение
Снимката ми се вижда доста малка, дали може да се уголеми, ако не се чете така.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт ное 01, 2011 10:09 pm

Мисля,че зеленият вариянт е по удачен,Но трябва да има наклон на тръбата в замазката,Другият вариянт покрай комина не знам как ще прекарате тръба ф50 през комина
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
barbun
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 01, 2011 10:54 am

Мнение от barbun » ср ное 02, 2011 9:27 am

Там, зад комина, идеята ми беше тръбата да мине между него и стената, но ще трябва доста да се копае в стената, тъй като зад кухненските шкафове има само 20 мм. разстояние. Плюс това зад комина трябва да се сложи в по широка тръба за изолация, както мисля. А за повдигане на замазката (за зеления вариант) става пак сложна ситуация, защото и сега терасата ми е по-ниска, а камо ли ако натрупам още замазка в кухнята.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср ное 02, 2011 11:19 pm

Аз мисля,че поне има 8см замазка,Копни в някой ъгъл да видиш колко е дебела замазката
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
barbun
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт ное 01, 2011 10:54 am

Мнение от barbun » чет ное 03, 2011 9:47 am

Благодаря rumen_iankov. Наистина е идея да проверя така. Но, там където съм пуснал зелената черта навремето (при нов апартамент, когато се нанесох) беше мивката, и там долу имаше у-тка. По всяка вероятност ще трябва да разкъртя първо нея, да я видя на каква височина е, и тогава да мисля за по-нататък, Но искренно се съмнявам дали ще е толкова ниска. Всъщност дължината на зеления проект се очертава около 2.5 метра. Сифона на каква височина стои под мивката, и дали не е достатъчна тая височина за нормалното оттичане. Като се има предвид ,че на него искам да прикача и маркучите от пералнята и съдомиялната. Доколкото четох снощи по форумите разбрах, че имало такива оригинални сифони.

Потребителски аватар
tanialov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет юни 05, 2014 9:43 am

Мнение от tanialov » чет юни 05, 2014 10:17 am

Здравейте,
моля, ако може да помогнете и на мен. Искам да затворя половината тераса на хола и там да обособя кухнята. Притеснява ме мръсната вода... В хола сме с дъбов паркет. Евентуално има ли начин да минава тръбата в стената / на замазка е/. И изобщо може ли да се даде наклон? Разстоянието е около 8 метра от терасата до банята, където е Ш 1. В кухнята е затворен зад картон и не е ползван.
Проблема е, че апартамента е след ремонт и трябва да стане максимално безболезнено.
Изображение

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср юни 11, 2014 11:25 pm

Както казва колегата Румен Янков, ще трябва да копнете тук-там, за да видите дебелината на замазката. И все пак имайте в предвид (отнася се за всички желаещи), че подовата плоча не е абсолютно равна, а има някакъв наклон, в някоя посока. Дали тръбата ще е по пода в замазката, или по стената, ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО е да има наклон на тръбата 2 %, т. е. 2 см. на дължина 1 м. (100 см).Ако разстоянието е по-дълго от 3 м, препоръчвам ви, независимо, че сте осигурили наклона на тръбата, да си монтирате ревизия, такива има и на ф50. Пружините за битовата канализация са с дължина около 3,50 - 4,00м. Колкото повече ревизии имате, толкова по-лесно ще ви е при отпушването на канализацията, защото колкото и както и да я пазите, идва момента на запушването и. Ревизиите ги поставяте на подходящи за вас места, но дискретно, да не ви дразнят, когато влезете в съответното помещение. Когато се случи канализацията да е външна, има начин да я скриете: дали с гипс картон или с тухлени блокчета - "Итонг", или някакъв лесен за вас вариант: стиропор, вата, или кой за каквото се сети.
Като цяло вариантите са два - или къртене, или криене в допълнителна стена. Но не забравяйте, че тръбата непременно трябва да има наклон, за да се оттичат мазнините и нечистотиите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори