Проблем с наводнени мазета

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
david5
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юли 27, 2020 6:21 pm

Проблем с наводнени мазета

Мнение от david5 » пон юли 27, 2020 6:28 pm

Здравейте! Извинявам се че ви безпокоя, но имам нужда от съвет! Тъй като преди около месец външните стени започнаха да са много влажни като на снимката че и по-зле, оказа се че две от мазетата зад тях са страшно прогизнали и вътре е като езеро дето се казва.
Screenshot_20200727_182553_com.android.gallery3d.jpg
Въпросът ми е според вас проблемът в шахтата ли е или в спукана тръба между първия етаж и мазето? Ако е второто, възможно ли е случайно да се разминем с къртенето на банята тъй като принципно проблемът не е в нас, а в глупавите ни комшии на 4 етаж, които се оказа че са изхвърляли строителни отпадъци в гърнето си и впоследствие тръбата се е спукала?
Благодаря предварително на тези, които решат да си отделят от времето и да отговорят!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с наводнени мазета

Мнение от tmilanov » пон юли 27, 2020 7:00 pm

Първо да се "оплача", че не мога да отворя снимката за да видя за какво става въпрос. Според теоретичните Ви обяснения имам усещането, че вероятността да са я спукали тръбата съседите Ви, които са изхвърляли материалите се през тоалетната е малко вероятна. Но когато видя "на живо" за проблема тогава ще мога да дам по-близък до реалността отговор. Ако тръбата е спукана в мазетата, то ремонта ще е основно в мазетата и едва ли ще се наложи ремонт до третия или четвъртия етаж. Но все пак без оглед няма как да се каже какво, колко и откъде до къде трябва да се подмени. Освен това трябва да се види и каква е каналната тръба - дали е каменинова, дали е чугунена или е от ПВХ (широко популярното ПВЦ, което означава тръба от поливинилхлорид).
За момента толкова мога да Ви помогна, ако въобще може да се нарече помощ.
Да, тук вече видях мокрите стени, но няма как да Ви обясня за какво става дума, след като от тази снимка се вижда единствено мократа стена.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори