Проблем с наводнени мазета

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
david5
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон юли 27, 2020 6:21 pm

Проблем с наводнени мазета

Мнение от david5 » пон юли 27, 2020 6:28 pm

Здравейте! Извинявам се че ви безпокоя, но имам нужда от съвет! Тъй като преди около месец външните стени започнаха да са много влажни като на снимката че и по-зле, оказа се че две от мазетата зад тях са страшно прогизнали и вътре е като езеро дето се казва.
Screenshot_20200727_182553_com.android.gallery3d.jpg
Въпросът ми е според вас проблемът в шахтата ли е или в спукана тръба между първия етаж и мазето? Ако е второто, възможно ли е случайно да се разминем с къртенето на банята тъй като принципно проблемът не е в нас, а в глупавите ни комшии на 4 етаж, които се оказа че са изхвърляли строителни отпадъци в гърнето си и впоследствие тръбата се е спукала?
Благодаря предварително на тези, които решат да си отделят от времето и да отговорят!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Проблем с наводнени мазета

Мнение от tmilanov » пон юли 27, 2020 6:58 pm

Първо да се "оплача", че не мога да отворя снимката за да видя за какво става въпрос. Според теоретичните Ви обяснения имам усещането, че вероятността да са я спукали тръбата съседите Ви, които са изхвърляли материалите се през тоалетната е малко вероятна. Но когато видя "на живо" за проблема тогава ще мога да дам по-близък до реалността отговор. Ако тръбата е спукана в мазетата, то ремонта ще е основно в мазетата и едва ли ще се наложи ремонт до третия или четвъртия етаж. Но все пак без оглед няма как да се каже какво, колко и откъде до къде трябва да се подмени. Освен това трябва да се види и каква е каналната тръба - дали е каменинова, дали е чугунена или е от ПВХ (широко популярното ПВЦ, което означава тръба от поливинилхлорид).
За момента толкова мога да Ви помогна, ако въобще може да се нарече помощ.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори