Включване на пералня в тръбата в която е включена мивката в банята

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
djedaq
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон ное 23, 2020 5:55 pm

Включване на пералня в тръбата в която е включена мивката в банята

Мнение от djedaq » пон ное 23, 2020 6:21 pm

Здравейте!
Въпросът ми е , мога ли да включа пералнята към мивката в банята ? Канализационната тръба за мръсната вода която минава през банята , мисля че е фи 50. На 7- ми етаж съм.
Съседът на първия етаж казва , че ако я включа, щял да се наводни и щял да ми търси сметка. :) Трябвало тръбата да е фи 110. :)
Благодаря предварително!
Поздрави

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Включване на пералня в тръбата в която е включена мивката в банята

Мнение от tmilanov » вт ное 24, 2020 8:34 pm

Имам чувството, че съседа Ви е невротик и се чуди какво да измисли, за да Ви създава проблеми.Тръбата ф110 е главната канализационна тръба в която се включват всички останали канали. Пряка връзка във ф110 се прави единствено на тоалетната чиния. Маркучът на пералнята за мръсна вода е само ф25. На канализацията на мивката в банята можете съвсем спокойно да свържете маркуча за мръсна вода от пералнята. За да бъде направено качествено и професионално трябва да сложите разклонител ф50 или така наречения "У" профил ба ф50 с необходимия маншон, който редуцира диаметъра на тръбата от ф50 на по-малък с цел да няма зловонни миризми (миризма на канал). В единия отвор на разклонителя се свързва маркуча на пералнята, а в другия отвор - сифона на мивката. Ако мислите, че няма да се справите, можете да ми се обадите по телефона и ще се опитам да Ви помогна поне теоретично как да се справите с "тежката" задача.
Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
elka
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт дек 08, 2020 4:52 pm

Re: Включване на пералня в тръбата в която е включена мивката в банята

Мнение от elka » вт дек 08, 2020 5:00 pm

Аз също имах подобен проблем и намерих ВиК майстор от https://imamchovek.bg/.

Отговори