Постоянно капе в банята

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
iliyan_pi
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб яну 09, 2021 6:55 pm

Постоянно капе в банята

Мнение от iliyan_pi » съб яну 09, 2021 7:18 pm

Здравейте! Имам проблем в банята, който ме дразни - непрекъснато капе вода от предпазния клапан. Имах съмнение, че налягането във водопроводната мрежа е по-високо от нормалното и го измерих с манометър. Беше 4,3 атм., което доколкото знам е по-високо от максималното 4 атм. Попитах съседите (живея в 8 етажен блок) отгоре и отдолу - никой няма такъв проблем. Смених клапана - същото, смених го още веднъж, пак същото. Не знам дали не може да се регулира клапанът, за да почне да изпуска при например 5 атм. Някой имал ли е подобен случай.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Постоянно капе в банята

Мнение от tmilanov » нед яну 10, 2021 3:29 pm

Самият клапан е настроен да издържа до 6 бара (атм). Понеже съм имал такива случаи и клиентите са се обаждали на фирмите за бойлери вечният отговор от тяхна страна е да си монтират редуцир-вентил иначе няма да признаят гаранцията на бойлера. Монтирали сме с колегата и редуцир-вентил, но в крайна сметка резултата си остава същия. Оказва се, че проблема не е в предпазния клапан, а в самия бойлер. При смяна на бойлера с друг модел (няма да цитирам марката на бойлерите, за да не звучи като анти реклама или реклама за другите модели) проблема изчезва. В интерес на истината, ако бойлера Ви все още е в гаранция, монтирайте си и "толкова важния" редуцир-вентил, за да Ви признаят гаранцията, но ако продължава да капе (което непременно ще се случи) продължавайте да викате техниците от сервиза, докато не се стигне до нежеланото от тяхна страна подменяне на бойлера. Все пак един редуцир-вентил е много по-евтин отколкото един бойлер. За съжаление в "нашата мила, родна страна" "законите" са на страната на производителя (строителя, създателя на всякакви некачествени изделия, включително и пътища), а не на клиента - потърпевшия. Спасението е в нов бойлер, но се опитайте да си вземете парите, като им проглушите ушите за некачествената стока, която пробутват на пазара.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
iliyan_pi
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб яну 09, 2021 6:55 pm

Re: Постоянно капе в банята

Мнение от iliyan_pi » нед яну 10, 2021 6:19 pm

tmilanov написа:
нед яну 10, 2021 3:29 pm
Самият клапан е настроен да издържа до 6 бара (атм). Понеже съм имал такива случаи и клиентите са се обаждали на фирмите за бойлери вечният отговор от тяхна страна е да си монтират редуцир-вентил иначе няма да признаят гаранцията на бойлера. Монтирали сме с колегата и редуцир-вентил, но в крайна сметка резултата си остава същия. Оказва се, че проблема не е в предпазния клапан, а в самия бойлер. При смяна на бойлера с друг модел (няма да цитирам марката на бойлерите, за да не звучи като анти реклама или реклама за другите модели) проблема изчезва. В интерес на истината, ако бойлера Ви все още е в гаранция, монтирайте си и "толкова важния" редуцир-вентил, за да Ви признаят гаранцията, но ако продължава да капе (което непременно ще се случи) продължавайте да викате техниците от сервиза, докато не се стигне до нежеланото от тяхна страна подменяне на бойлера. Все пак един редуцир-вентил е много по-евтин отколкото един бойлер. За съжаление в "нашата мила, родна страна" "законите" са на страната на производителя (строителя, създателя на всякакви некачествени изделия, включително и пътища), а не на клиента - потърпевшия. Спасението е в нов бойлер, но се опитайте да си вземете парите, като им проглушите ушите за некачествената стока, която пробутват на пазара.
Благодаря за мнението. Бойлерът ми е с "правено казанче" от неръждаема стомана и е на доста години, с изолация от пяна, тестван е на високо налягане (12-15 атм.) и както се разбира не е гаранционен.Приемам вашето обяснение, но не мога да си обясня причината - как може бойлерът, който е пасивен елемент да е причина за ефекта. Все пак още веднъж благодаря.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Re: Постоянно капе в банята

Мнение от tmilanov » нед яну 10, 2021 9:24 pm

Честно казано и аз много пъти съм се питал защо и как се получава така, че клапана започва да тече при покачване на температурата на водата. Предполагам, че една от причините е вследствие разширяването на водата в затворен съд - самият резервоар на бойлера. Водата се разширява благодарение на повишаването на температурата, но защо при едни бойлери го има този физически ефект, а при други го няма?! Преди няколко години имах случай да сменя на хоризонтален 50л бойлер 6 (шест) предпазни клапана и всички протичаха. Накрая клиентката смени бойлера със същия обем, също хоризонтален, но друга марка и... всичко си дойде на мястото, без да слагаме редуцир-вентил, без никакви други промени. И всичко стана както си трябва.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
jaksonflixsss
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пет яну 07, 2022 4:34 pm

Re: Постоянно капе в банята

Мнение от jaksonflixsss » пон яну 24, 2022 10:47 am

tmilanov написа:
нед яну 10, 2021 9:24 pm
Честно казано и аз много пъти съм се питал защо и как се получава така, че клапана започва да тече при покачване на температурата на водата. Предполагам, че една от причините е вследствие разширяването на водата в затворен съд - самият резервоар на бойлера. Водата се разширява благодарение на повишаването на температурата, но защо при едни бойлери го има този физически ефект, а при други го няма?! Преди няколко години имах случай да сменя на хоризонтален 50л бойлер 6 (шест) предпазни клапана и всички протичаха. Накрая клиентката смени бойлера със същия обем, също хоризонтален, но друга марка и... всичко си дойде на мястото, без да слагаме редуцир-вентил, без никакви други промени. И всичко стана както си трябва. :mhihi: :mhihi:
Sorry, my mistake. xD :mhihi: :mhihi:
https://ativadors.com/filmora-crackeado/

Отговори