Съвет за канализация

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Съвет за канализация

Мнение от KiLa » пон май 25, 2009 11:37 am

Здрасти на всички!
Започнахме ремонт на баня и мокро помещение. Плочките са долу, водопровода е почти сменен обаче канализацията??? За да не объркам нещо понеже несъм много наясно с каналите реших да питам. Така замислена схема става ли да се изпълни и после да нямам проблем с миризми и наводнения. Забравих да драсна, че до банята ще има кухня чиято канализация ще се свърже също там.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » пон май 25, 2009 12:41 pm

В така изложения проект е постижимо стига да спазваш посоката на обратната вода и допустимо минималните наклони.
Ако не си се занимавал преди с такава дейност е по добре да си наемеш майстор защото има неща който са много специфични за тази работа и ако не се внимава има вроятност да се запуши след време ,или както се изрази да мирише,

Няколко съвета:
1.Сифоните да са рогови с метален отайник,защото новите с пласмасоеи са калпави и некачествени.

2.Връзките м/у фитингите да лепиш с PVC лепилото "тангит" ,продавт го във всички железарии,по-скъпо е но е най-качествено и сигурно според мен и моята практика.

3.За по-сигурно пробвай преди замонолитване.

P.S. Дано да съм бил полезен и успех.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон май 25, 2009 6:51 pm

Като направиш тръбите и спазиш наклоните вържи тръбите с тел за пода защото като заливаш да не ти се разместят.Като направиш ВиК снимай че после да не продупчиш някоя тръба.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » вт май 26, 2009 8:32 am

Правих си дворната канализация обаче за тази ме притеснява да не сбъркам нещо. Четох някъде за вакуум като се пусне вода в тоалетната и подовите сифони оставали без вода и започвало да мирише неприятно. Иначе къртя старата слагам нова. Каналите почти са изкопани после само се подмазва около тях.

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » вт май 26, 2009 5:55 pm

Тогава няма нужда от връзване с тел.Просто след демонтажа на старата канализация си почистваш отворите и ако има нужда някаде минаваш с къртача допълнително за да не ти подпира тръбата някаде.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » вт май 26, 2009 9:00 pm

За да не ти миришат каналите завършвай канализацията с вентилационен отвор над покрива или през стената.

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » вт май 26, 2009 9:05 pm

Да това мисля да направя. Малко се поомотах от тръби и не си оставих извод за "вентилация". Какво ще стане ако пробия в най високата точка коляното за тоалетната и сложа ППР Ф25 по фасадата под стрехата? Дали ще имам проблем?

Потребителски аватар
LazarG
любител
Мнения: 61
Регистриран: чет фев 05, 2009 8:12 am

Мнение от LazarG » вт май 26, 2009 10:52 pm

Не си и помисляй! По-скоро смени коляното с разклонител, после редукция 110/50 и продължаваш с ф50

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » ср май 27, 2009 10:15 am

А самата канализация(централния вертикален щранг) на сградата няма ли канализация??

Ако има няма нужда и ти да си правиш отдушник на твоята канализация.Ако няма колегата е прав просто я преправи.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
KiLa
начинаещ
Мнения: 19
Регистриран: пон апр 20, 2009 7:48 pm

Мнение от KiLa » ср май 27, 2009 11:30 am

Живея в къща на два етажа, като аз съм на втория. До сега имаше вътрешна канализация и сега вместо да сменям тръбите направо правя външна. И преди нямаше отдушник и от време на време си понамирисваше, ама сега гледам да я правя както трябва. За това ще слагам някъде. Добре че не е изградена и мога да предвиждам и да слагам. Благодаря ви за съветите! А така изпълнена няма да прави вакуум където бях чел някъде?

Потребителски аватар
danisaw
начинаещ
Мнения: 46
Регистриран: пон май 25, 2009 3:20 am

Мнение от danisaw » ср май 27, 2009 4:15 pm

KiLa написа:Живея в къща на два етажа, като аз съм на втория. До сега имаше вътрешна канализация и сега вместо да сменям тръбите направо правя външна. И преди нямаше отдушник и от време на време си понамирисваше, ама сега гледам да я правя както трябва. За това ще слагам някъде. Добре че не е изградена и мога да предвиждам и да слагам. Благодаря ви за съветите! А така изпълнена няма да прави вакуум където бях чел някъде?
Вакуум ще има ако нямаш отдушнк,но какво ти пречи щом още не си я почнал да си предвидиш и един отдушник.
Ако си я почнал просто преправи,сложи вмесо коляно разклонител и пусни една тръба нагоре.
ВиК и отопление 0884200392

http://burzdaniel.log.bg

Забогатяването не се мери с пари от момента, в който си осигуриш стандарта и си надмогнеш харчовете.

Потребителски аватар
ageorgiev
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон сеп 03, 2018 1:19 pm

Съвет за отдушник

Мнение от ageorgiev » пон сеп 03, 2018 1:49 pm

Привет,

Темата е стара, все пак ми се струва свързана с моя проблем и ще съм благодарен за всякакъв съвет.

На последен етаж(7ми) в сграда ново строителство съм. В банята има скосяване което се опитвам да оползтворя, като за целта съм намислил да променя пътя на основната вертикална канализационна тръба с редукция от ф110 до ф 50 и дъги под 45 градуса, за да мине под скосяването.

Груба схема на желаното изпълнение прилагам по-долу.

[img]http://www.misiamoiatdom.com/forum/forumimages/1535970538579.jpg[/img]


Основната тръба минава през покривната плоча и завършва с отдушник над покрива.

Та въпросите ми са:
- ф50 достатъчно ли е за да се избегне вакуум и тн., имайки предвид, че поне 6 други апартамента са свързани на същата тръба?
- Проблем ли са чупките, които ще получават?

Предварително благодаря!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср сеп 05, 2018 5:22 pm

Опитвам се да отворя сайта, който сте написали, но от този линк излиза снимката на абоната с намерението за направата на цялостна канализация в жилището си.
За да Ви е спокойно, че няма да има проблем с вентилирането на канализацията е за предпочитане да редуцирате от ф110 на ф75.
Разликата не е както при ф50, но дебита на въздушния поток е по-голям, а този въздух гарантира, че няма да се получават зловонните и гърмящи газове.
"Чупките" на тръбата по ъглите няма да се отразят на вентилирането на канализационния отвор, защото той си остава отворен. Все пак това е въздух, а не вода, на която да и трябва сила за гравитационното оттичане. Целта на тази вентилационна тръба е именно да не се получава така нареченото вакуумиране при сифоните и благодарение на този вакуум да не се изсмуква водата от предимно подовите сифони, които са най-плитки. Благодарение на тази вентилационна тръба няма да има миризми.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
diavola90
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 04, 2019 12:11 pm

Мнение от diavola90 » вт юни 04, 2019 12:24 pm

Здравейте, повтарят се малко нещата, но да попитам да не допъсна някоя грешка. Последен етаж съмна двуетажна кооперация, баните са идентични. на снимката съм показал грубо как са разположени нещата и от къде мисля да изкарам отдушката с размер ф50. Въпроса е това което съм наумил с отдушката ще свърши ли работа и през зимата дали няма да замръзва нещо.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1559640121r.jpg

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт юни 04, 2019 8:05 pm

Видях снимката, разгадах я и се опитвам да Ви обясня и помогна с копие на Вашата снимка, но с допълнение. На снимката съм \"нарисувал\" продължението на вентилационната тръба (желателно е да бъде направено по този начин). Целта на продължението на вентилационната тръба е хем да има по-добра тяга (доколкото е възможно), хем да не връща миризмите в дома Ви.
Изображение

Дано да сте ме разбрали. Желая Ви успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори