търся съвет

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
hristo
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 09, 2008 9:53 pm

търся съвет

Мнение от hristo » нед мар 09, 2008 11:06 pm

Здравейте! Първо да ви поздравя за сайта и форума.
Аз жевея в панелно жилище и реших да му направя освежителен ремонт. Смятам да започна от хола и от подовата настилка. Вече съм я проектирал. но не знам дали това е най- удачното решение и реших да се консултирам с вас.
Изображение

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 10, 2008 8:08 am

Ако си решил да сложиш два вида настилки, по-добре е там където се натоварва повече да е с по-износоустойчивата. Така като гледам, там където е ламинатът, сигурно си предвидил да има маса. На входа също е ламинат по проекта ти. По-добре ги обърни обратно. Все пак ламинатът не е от най-издръжливите настилки.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон мар 10, 2008 8:27 am

Има ламинати с голяма износоустойчивост.
Предимно за заведения и офиси
Ако все пак обаче е решил да прави едно ниво и ползва замаска преди поалгането на ламината е добре да изчака да изсъхне
По принцип е необосновно настилките да са така,по меката да е на входа но пък ако подовите плочки са с някаква шарка и т.н и са специфично избрани за помещението за което са предвидени може да е по добре да ги сложи по този начин
В крайна сметка ламината може да го сменя прз 5 години и ще стане пъти по лесно от колкото да кърти и т.н

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 10, 2008 8:35 am

Като гледам размерът на това помещение не е повече от 2.80х4.00. Може и да греша, но тогава не верни пропорциите. При такива размери и това разположение не е много уместно да се правят нива - голямо слизане и качване ще пада.
Но ако едното място е предвидено за зона за хранене, не е ли по-добре да го изтегли в единия край - към комина. Така и осветление добро може да направи по стените.
Или обратно-да го направи в ъгъла между двта прозореца.
В едно от предаванията правиха точно това - повдигнат под в ъгъла, до ъглов прозорец. А другата част беше ламинат.

Отговори