ламиниран паркет под кухненски шкафове?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Лидиан
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб мар 15, 2008 7:10 pm

ламиниран паркет под кухненски шкафове?

Мнение от Лидиан » съб мар 15, 2008 7:33 pm

Здравейте! Ще слагаме ламиниран паркет в цялото помещение - кухня и дневна, включително и под кухненските шкафове/вградена кухня/. Има ли нещо с което се маже паркета за да е по-водоустойчив? Паркета е клас 32 АС4, система клик-клик. Без да се слагат плочки под кухненските шкафове, а само ламината се слага - ще бъде ли проблем това решение? Издържлив ли е ламината, има ли вероятност да възникнат проблеми?Приемам съвети във връзка с това.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб мар 15, 2008 8:15 pm

Слагай си спокойно паркета под шкафовете.

Потребителски аватар
desssii
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт фев 19, 2008 6:59 pm

Мнение от desssii » съб мар 15, 2008 8:48 pm

Имай предвид ако имаш пералня в кухнята, всичко се случва, може да замине ламината, в смисъл да направи наводнение, тогава подмяна и става една :( .А и хладилника може да направи някоя беля.По-добре сложи теракота и с преходна лайсна към ламината.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб мар 15, 2008 10:11 pm

Да, по-красиво е само с ламинат, но ако се готви в кухнята винаги може да се образуват петна от какво ли не. Така че и аз съм за керамично покритие ако кухнята се използва интензивно :lol:

Потребителски аватар
Лидиан
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб мар 15, 2008 7:10 pm

Мнение от Лидиан » пон мар 17, 2008 11:15 am

Благодаря за отговорите! Ако някой знае за съществуването на нещо, с което се маже ламинирания паркет за да е по-водоустойчив - моля да пише!

Потребителски аватар
rosita_pz
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон мар 10, 2008 4:29 pm

Мнение от rosita_pz » пон мар 17, 2008 5:02 pm

Въпросът е как точно ще обработите фугата между ламинирания паркет и стената? Водата проникне ли през фугата няма спасение за паркета.

Потребителски аватар
desssii
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт фев 19, 2008 6:59 pm

Мнение от desssii » вт мар 18, 2008 9:36 am

Ладиан и на мен ми предстои същия ремонт.Аз също бях пред дилемата ламинат в кунхя и трапезария заедно или ламинат с теракот.Както вече казах има ли пералня и хладилник всичко се случва.Мои роднини допуснаха тази грешка-хладилника им прокапал и се олющи покрието на ламината.Затова аз реших да отделя трапезария и кухня /дели ги врата и ще сложа мраморен праг/, съответно в кухня-теракота, в трапезария-ламинат.Но ако ти нямаш врата и прехода ти е голям- помисли си. ::-k:

Потребителски аватар
Лидиан
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб мар 15, 2008 7:10 pm

Мнение от Лидиан » вт мар 18, 2008 11:51 am

При мен всичко е една почти квадратна стая - около 4 на 4 метра - това е: и хол, и кухня, и трапезария. Кухненската секция е ъглова- там има и хладилник, и пералня, че даже по проект и съдомиялна - но нея не сме я купили още. Стаята не е от най-големите, имам впредвид като за всички тези функции, но това е положението. А и още - северно изложение е - по-добре е с паркет, за да е по-топло, пък и имаме малко дете - играе на пода. С керамика е по-трайно решение, но си мисля че и с паркет ще стане.

Потребителски аватар
vaskoli
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт мар 18, 2008 9:31 pm

Мнение от vaskoli » вт мар 18, 2008 9:39 pm

Има фугиращо / сайлър клик/или нещо такова то е точно за кликовете цената е 12.80 и е за около 20 кв маже се клика и след това се закопчава.,а за фугите ,там се запълват със силикон.

Отговори