5 сантиметрова замазка върху плоскости на къща с гредоред.

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
niki23
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юни 22, 2011 11:32 pm

5 сантиметрова замазка върху плоскости на къща с гредоред.

Мнение от niki23 » чет юни 23, 2011 11:12 am

Здравейте, проблемът е следния: Реших да положа плочки в хола който е с стари плоскости, къщата е гредоред като долния етаж е зидан с камъни, а нагоре е тухла, искам да положа отгоре армираща мрежа 4мм и отгоре да излея циментова замазка 4-5см, въпроса ми е дали има някаква опасност да падне тавана, къщата не е много стара на около 40-50години и видимо е в добро състояние, ще чакам вашите отговори много ми е спешно.
Предварително благодаря!!! :help:

Потребителски аватар
майната
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон май 24, 2010 5:55 pm

Мнение от майната » вт юни 28, 2011 7:17 am

По принцип е възможно . Друг въпрос е колко е практично.
Не е сигурно дори дали е по-евтино от другите варианти ,а със сигурност е опасно.Гредореда е една от най-еластичните конструкции -не напразно още се използва на Запад .Разбира се изпълнен с добри материали и технология.
Най-важно е състоянието на гредите -ако не са изгнили,проядени или наранени е възможно иначе не е сигурно дали ще понесат голямата тежест.
Ако всичко е наред постилаш дебел найлон -да стане като вана ,малко повдигнат към стената ,нареждаш арматурата ,правиш си майки от цимент и пясък за да ти е по-лесно нивелирането и наливаш.
За финно заравняване може да положиш мрежа за топлоизолация и саморазливна замазка-става здраво и няма да се напука.
Чакаш да изсъхне и узрее поне две седмици и си готов .
От друга страна ако парите на са проблем има страхотни системи от сухи и дори повдигнати подове ,които стават бързо ,лесно без влага и чаканеи може да си ги направиш сам.В зависимост от денивелацията има варианти с посипка ,с фибран дори с листове гипскартон като подложка.След това се редят плоскостите ,лепиш ,видиите и си ти.
С елементарна хидроизолация може да се лепят плочки ,да се реди ламинат и т. н.
Естествено цената не е малка ,но се спестява време,мокри процеси ,а и не натоварва толкова конструкцията-така че ако имаш възможност това е варианта
Поздрави и успехи

Потребителски аватар
tsolovi
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет мар 10, 2011 9:09 pm

Мнение от tsolovi » вт юни 28, 2011 12:12 pm

В тази връзка и аз имам няколко въпроса. Може ли върху под изграден чрез сухо строителство (напр. гипсофазер) да се направи преградна стена от тухли итонг? Стават ли сухите подове за баня?
Благодаря.

Потребителски аватар
майната
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон май 24, 2010 5:55 pm

Мнение от майната » вт юни 28, 2011 7:10 pm

Няй-добре да се спазват указанията на производителя.
Ytong се полага на равна и здрава основа върху подложка от цимент и пясък.В тази връзка се съмнявам гипсфазера да издържи такава голяма тежест на малка площ .Добре ще е ако може да легне върху бетон или друга здрава основа.
Сухите подове стават и за баня ,но след солидна хидроизолация с лента в ъглите и двукомпонентна циментова хидроизолация.

Потребителски аватар
Vesy
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: съб юли 25, 2009 11:07 am

под на къща гредоред

Мнение от Vesy » чет юни 30, 2011 9:48 am

Не се занимавайте с арматури и бетони, Кнауф имат перфектни системи за сух под, аз ако бях научила по-рано за тях, никога нямаше да направя банята в моята къща, която е над 100 годишна, с бетонна плоча. Една година след като я направих тази баня по горния начин, направих останалата част от къщата със сух под и ламинат - резултата е супер, разбира се този ремонт беше извършен от високо квалифицирани служители на фирма "Гранити" - Сливен - можете да видите и снимки във форума - сух под. Тази година същите момчета ми направиха покрива - с керемиди "Тондах" и изолация на цялата къща, но не с фибрани или стереопори, а както се прави в белия свят с каменна вата и мазилка.

Отговори