Инсталиране на ламинат върху крив под

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
swetlomir
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб юли 09, 2011 11:18 pm

Инсталиране на ламинат върху крив под

Мнение от swetlomir » съб юли 09, 2011 11:34 pm

Имам сериозен проблем на пода има голяма празнина там кадето ще слагам леглото и пракето очевидно ще се счупи как да поправя проблема. Като се има предвид че купих "саморазливна замазка" (търговеца много ме излъга). Моооооля помагайте. :help: :help: :help:
Благодаря много на тези които помагат. :applause: :applause: :applause:
Помагайте и аз ще помагам.

Потребителски аватар
petarparket
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед мар 18, 2012 8:55 pm

Re: Инсталиране на ламинат върху крив под

Мнение от petarparket » нед мар 18, 2012 9:24 pm

swetlomir написа:Имам сериозен проблем на пода има голяма празнина там кадето ще слагам леглото и пракето очевидно ще се счупи как да поправя проблема. Като се има предвид че купих "саморазливна замазка" (търговеца много ме излъга). Моооооля помагайте. :help: :help: :help:
Благодаря много на тези които помагат. :applause: :applause: :applause:
Дупката можеш да покриеш като, наредиш отгоре ОСБ 2см. , след това нямаш проблеми.Успех.
Добре направеният паркет,е прекрасна гледка

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон мар 19, 2012 10:42 am

Ако е само на едно място можеш да запълниш хлътването с циментово лепило например - такова за плочки. Един от основните "недостатъци" на ламината е, че иска идеално равана основа. Така че можеш да изравниш с лепило и след това отгоре да залееш и със саморазливна.

Потребителски аватар
weber
специалист
Мнения: 8
Регистриран: пет май 28, 2010 11:04 am

Мнение от weber » пон окт 15, 2012 2:59 pm

Здравейте,

Препоръката ми е да използвате готова подова замазка на циментова основа за ръчно полагане, например weber.floor Basic. Тя е подходяща за дебелини до 8 см за един пласт, при по-големи "празнини" във вашия случай се правят два или повече равномерни пластта. Тази замазка е с понижена свиваемост и висока устойчивост на стягане.
Повече информация за продуктите можете да намерите в изданието Вебер Навигатор 2011, което се разпространява безплатно и може да бъде намерено във всички точки на продажба, където се предлагат продуктите с марка Вебер, изданието е качено и в он-лайн вариант, можете да го намерите на следния линк:
http://www.weber.bg/services/weber-navigator-2011.html

За повече информация не се колебайте да се свържете с нас и на безплатния телефон на клиента: 0800 16081
Успех!
Сен Гобен Констракшън Продъктс България ЕООД

http://www.weber.bg

Потребителски аватар
hristov1
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед дек 16, 2012 2:11 pm

Мнение от hristov1 » нед дек 16, 2012 3:16 pm

weber написа:Здравейте,

Препоръката ми е да използвате готова подова замазка на циментова основа за ръчно полагане, например weber.floor Basic. Тя е подходяща за дебелини до 8 см за един пласт, при по-големи "празнини" във вашия случай се правят два или повече равномерни пластта. Тази замазка е с понижена свиваемост и висока устойчивост на стягане.
Повече информация за продуктите можете да намерите в изданието Вебер Навигатор 2011, което се разпространява безплатно и може да бъде намерено във всички точки на продажба, където се предлагат продуктите с марка Вебер, изданието е качено и в он-лайн вариант, можете да го намерите на следния линк:
http://www.weber.bg/services/weber-navigator-2011.html

За повече информация не се колебайте да се свържете с нас и на безплатния телефон на клиента: 0800 16081
Успех!


С този продукт мога ли да направя замазка в/у душеме за да го изравня понеже има наклон или тряа да го куртя искам да сложа ламинат отгоре? Поздрави.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет май 24, 2013 9:26 pm

Здравейте swetlomir, има една думичка, която не ми е позната: "пракето ще се счупи". Разбирам, че имате "дупки" по пода и ламинирания паркет "плува" под краката Ви. Петърпаркет Ви предлага да запълвате с OSB 2см, но това е удачно ако пропаданията са с такава дълбочина, че плоскостта да запълни празнината. Ако са по-малки варианта да запълниш празнините е с парчета от ламинирания паркет, но вс пак трябва да ги закрепиш с по 1-2 винтчета или пирончета (ако е върху дървен под) или лепило (ако е върху подовата замазка). Наистина, както казаха някои колеги, необходимо е да се положи саморазливна замазка защото допустимото отклонение е 3 мм на 1 кв. м. Иначе паркета ще "плува" под краката постоянно. Слагаш дълъг мастар - 2 м, проверяваш къде, колко е голям просвета и слагаш подложки за да "обереш" разликите. Или по-добрия, но по-трудоемкия и по-скъпия вариант е нова замазка. Успех!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори