лепене на теракота

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
desssii
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт фев 19, 2008 6:59 pm

лепене на теракота

Мнение от desssii » нед апр 13, 2008 6:48 pm

Здравейте!
Бих искала да получа съвет за следните две неща:
1.Предстои ми да лепя теракота в кухнята върху стария теракот.Какво трябва да направя първо и кое лепило на Церезит е най-подходящо?Предполагам че трябва да се използва някакъв грунд, но кой?
2.Другото място за лепене на теракота е терасата- тя е тухлена с много добра изолация и пвс дограма.Само че е с мозайка.Предполагам че и за там ще трябва някакъв грунд.
Колко часа се изчаква след грунда за лепенето на теракота?
Ще ви бъда благодарна, ако споделите какъв грунд да използвам за двете помещения както и лепило от марките церезит- в магазина на Практикер нещо не ми вдъхва доверие компетентността на служителите ::-s: .

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед апр 13, 2008 10:03 pm

За първия вариянт ползвай флекс - плочка върху плочка въпреки че моя съвет е да изкараш старите плочки
Можеш да намажеш с бороконтакт и да изчакаш 4-5 часа преди полагане на самите плочки
При самото полагане ако не си махнала долните да се машат новите с лепило освен под тях и на самите плочки като да се оставя разминат гребен
За лепило ти препоръчвам Теракол на Боро

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Re: лепене на теракота

Мнение от Prodi » пон апр 14, 2008 2:26 pm

desssii написа:Здравейте!
Бих искала да получа съвет за следните две неща:
1.Предстои ми да лепя теракота в кухнята върху стария теракот.Какво трябва да направя първо и кое лепило на Церезит е най-подходящо?Предполагам че трябва да се използва някакъв грунд, но кой?
2.Другото място за лепене на теракота е терасата- тя е тухлена с много добра изолация и пвс дограма.Само че е с мозайка.Предполагам че и за там ще трябва някакъв грунд.
Колко часа се изчаква след грунда за лепенето на теракота?
Ще ви бъда благодарна, ако споделите какъв грунд да използвам за двете помещения както и лепило от марките церезит- в магазина на Практикер нещо не ми вдъхва доверие компетентността на служителите ::-s: .
Отговор на част от твоите въпроси можеш да намериш на адрес:
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_23
А за конкретните продукти, може би от предаването ще ти отговорят.

Отговори