Как се нанася епоксидна смола върху замазка?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
naskoukov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед авг 14, 2011 10:38 pm

Как се нанася епоксидна смола върху замазка?

Мнение от naskoukov » нед авг 14, 2011 10:58 pm

Здравейте колеги,
дойде време да поставям подова настилка на вилата и най-сетне да се нанасям.След дълго избиране , един приятел ми каза че има някаква епоксидна смола и втвърдител за нея.НО била на повече от 10 години-взел я бил от някакво прдприятие в което я нанасяли по подовете.Можете ли да ми обясните как се нанася и с какво.Основата е циментова замаска.Трябва ли да се грундира задължително?И каква е пропорцията на втвърдитела към смолата, защото тя е във варел и не пише нищо.Благодаря!

Потребителски аватар
naskoukov
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед авг 14, 2011 10:38 pm

Мнение от naskoukov » пон авг 22, 2011 11:52 am

Никой ли не знае нищо по въпроса ,защото само това ми остана са довършване и нямам време ,а не искам да го оплескам или разваля матеряла!

Потребителски аватар
milena_nikolova13
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: нед сеп 11, 2011 8:41 pm

Мнение от milena_nikolova13 » ср дек 14, 2011 9:04 pm

Колега-препоръчвам да си направите малка проба на неутрално мяст -повечето смоли се смесват в реда~смола/втвърдител-3/1-имай предвит,че колкото повече е втвърдителя-толкова по-бързо ще се втвърди(опасност от напукване от бързо втвърдяване),а ако температурата е ниска а втвърдителя малко пак нищо не правиш-втвърдяването е хубаво да станемежду-3 до 6 часа от забъркването на пропорцията-така е по БДС-така че пробата е задължителна,а пропорцията зависи от температурата.

Отговори