Фугиране на тераса

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
rdx1968
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср сеп 21, 2011 7:02 pm

Фугиране на тераса

Мнение от rdx1968 » ср сеп 21, 2011 7:05 pm

Здеавейте,
Имам балкон, който е открит и за жалост с разрушени фуги, за няма и 2-3 години, от както го направиха. Иска ми се да го фугирам на ново и се чудя с какво, за да не се разруши пак. Има ли някакви специални фугиращи смеси за таквъ тип условия (на открито) ?

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » чет сеп 22, 2011 12:58 pm

С каква фугираща смес е бил направен?

Потребителски аватар
weber
специалист
Мнения: 8
Регистриран: пет май 28, 2010 11:04 am

Мнение от weber » пон окт 15, 2012 1:24 pm

Здравейте,

Фугите освен чисто естетически функции имат за цел да предпазват покритията, възпрепятстват навлизането на вода и влага да лепилото и да поемат термалните движения в основата. Важно е фугиращата смес да бъде избрана според условията, на които ще е изложено покритието, и експлоатационните изисквания към помещението.
Преди пристъпването към фугиране, трябва да отстраните старите фуги напълно и да почистите с четка, отверка или друг подходящ инструмент, всички несвързани частици. Порьозни плочки или камъни се импрегнират преди фугиране.
Силно устойчивата фугираща смес, за фуги от 2 до 20 мм, weber.color Перфект е подходяща за вашия случай. Тя е устойчива на микроорганизми, напукване и често третиране с агресивни почистващи средства.
Друго важно нещо е стриктното спазване на съотношението вода-суха смес и старателното разбъркване, които гарантират получаването на еднороден цвят.
Фугата се полага при температури от +5°С до +25°С. В продължение на 24 часа след нанасянето да се предпазва от силно слънчево нагряване и замърсяване. След едно денонощие помещението може да се използва. За достигане на пълната здравина са необходими от 5 до 7 дни.
Успех !
Сен Гобен Констракшън Продъктс България ЕООД

http://www.weber.bg

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пет юни 07, 2013 3:48 am

Добре де господин weber, Казвате, че трябва да се крие фугата от слънцето и да не се замърсява първите 24 часа след нанасянето?! Като как ще рече това? Аз съм на последния етаж, отгоре нямам нито стреха, нито навес, нито нищо - само небе. Как да крия фугите от слънцето? Че след това казвате, че пълното изсъхване става за около седмица време! Това означава, че за тази седмица аз си блокирам балкона, така ли изглежда или аз нещо не съм разбрал? Моля обяснете ми по-подробно! Благодаря Ви предварително!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » нед юли 21, 2013 9:25 pm

флекс фуга в баухаус има хубави ,отстраняваш цялата стара фуга,за фуга никога не се пестят парите :!:

Потребителски аватар
fionna
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пет фев 28, 2014 6:27 am

Мнение от fionna » вт мар 11, 2014 1:41 am

В никакъв случай не избирай релефен теракот за тераса, много са красиви, но почистването е ужасно :mhihi:

Отговори