Калиброван гранитогрес - без фуга?

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
boXeer
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб юли 13, 2013 2:04 pm

Мнение от boXeer » съб юли 13, 2013 2:26 pm

tmilanov написа:Вече е минало доста време откакто сте заприказвали по темата и макар и късно, ще си позволя и аз да взема участие в дискусията дали да има сифон в банята или да няма. Както казва Spaidy, въпрос на лично предпочитание е дали ще имате сифон в банята или не. . . . !
Чета и не вярвам на очите си.
Това си беше чиста злоба.
Не знам кой налага мнение и къде видя какви са стандартите на другите държав.Всичко е въпрос на вкус.
А колкото до задължителния сифон ти препоръчвам да си сложиш 2 -3 в хухнята и поне по 1 в спалните - за по сигурно.
Стандарта за площта на банята е коренно различен от този в Испания.
Няма такъв стандарт.Не ме питай от къде знам,приеми го за факт.

Имам познати, които живеят освен в България и в Австрия - Виена и особено представителката на нежния пол всеки път ми се оплаква, че и е трудно да поддържа банята във Виена защото няма сифон въпреки, че и тя като Вас не ползва маркуч за да почиства помещението.
Предай на твоята приятелка ,че проблема не е в това ,че няма сифон ,а в това ,че много мърлячи ползват въпросната баня.

Имам още много да пиша за твоето изказване и измислените ти стандарти за жилище без праг и т.н.
Не знам как си го съчини - само трябва да се намерят хора да ти вярват.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юли 14, 2013 10:43 pm

Не мисля, че трябва да Ви се обяснявам нито на Диана, нито на боксьора. Виждам, че насреща си имам изключително "компетентни" специалисти, от които особено боксьора. Нека Диана да си препрочете коментарите и сама да се убеди какви изказвания прави относно майсторите. А относно моите познати не само от Австрия, а такива имам и в Испания - Валенсия, и в Германия - Мюнстер, мюнхен искам да Ви кажа, че съм бил на място и съм видял как живеят "мърлячите" на които едва ли можете да им стъпите и на малкия пръст. И според думите Ви, виждам, че заяждането е повече от Ваша страна защото "Боксьора" се опитва да ми дава съвети къде да поставям сифони. Ще Ви кажа, че имам достатъчно голям опит в строителството и зная къде какво се прави и как да се направи. Опитах се да защитя майсторите, които Диана поставя под общ знаменател, но виждам, че от Вас по-прави и компетентни няма!? Бих могъл да помогна, но само ако приемате разумни идеи, но както виждам, при Вас не се получава. Живейте си във вашия свят и продължавайте да мислите, че всички освен Вас са калпави!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Diana
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт фев 26, 2013 12:08 pm

Мнение от Diana » пон юли 15, 2013 4:13 pm

Тогава защо пишеш ? И другото което е ,няма как да знаеш,дали някой може да ми стъпи на малкия пръст или аз на него ,по простата причина ,че не ме познаваш,Айде върши си майсторлъка , отдавна сме си намерили майстор .И може би ти трябва да прочетеш отново написаното в началото на темата ,тъй като изказвам мнение ,за майтори с които сме се срещали ние и сме общували с тях,а не за всички майстори в България .

П.С: Все пак като дойде майстор в къщата ,си казваш исканията ,след това това човека те съветва ако това не е правилно,но моята къща ,моите рискове, моя воля.

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » нед юли 21, 2013 9:29 pm

може без фуга,но както казва румен в различните кашони има вероятност да са с различен размер калиброваните,затова се редят по друг начин ако излезе кашон с разлика да речем 1мм(пак е без фуга) :wink:

Потребителски аватар
Diana
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт фев 26, 2013 12:08 pm

Мнение от Diana » чет юли 25, 2013 10:29 am

КIM Благодаря ти ,пода е готов .За наше щастие нямаше плочки с разлика ,всичките са еднакви .Имаше само една с окърлено ръбче :)

Потребителски аватар
masamune
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср мар 09, 2022 10:36 am

Re: Калиброван гранитогрес - без фуга?

Мнение от masamune » ср мар 09, 2022 11:00 am

Почти всеки производител дава размера на препоръчителната фуга в зависимост от начина на поставяне на плочките.
Майстора не е единствения фактор за това дали може да се залепят плочките без фуга...

Отговори