съвет за повдигане и изравняване на под

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
peppyto
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 13, 2013 5:53 pm

съвет за повдигане и изравняване на под

Мнение от peppyto » пон май 13, 2013 5:54 pm

Здравейте,

Предстои ни ремонт на 2 от стаите в апартамента, които са с буков паркет реден някъде 64-та година(не е лепен) и естествено са се отворили много стабилни фуги, скърца яко и отделно плочата отдолу е осезаемо неравна. И в двете стаи има разлика с нивото на коридора около 25мм. След като прегледах доста от темите тук, най-удачно ми се вижда след изжваждане на паркета да се направи една съвсем лека замазка и после да залепя 20мм XPS за под
С какво точно се лепи това чудо?
След това необходимо ли е да се слага армираща мрежа или мога направо да залепя паркета върху XPS-a?
A също така възможно ли е вместо замазка да се направи суха посипка за изравняване на нивото за да докарам нивото на коридора?
Прочетох и за вариант с ОSB плоскости, но така ще ми струва доста по-солено...

Потребителски аватар
maistor_m
начинаещ
Мнения: 21
Регистриран: пет дек 28, 2012 1:27 pm

Мнение от maistor_m » вт май 14, 2013 1:32 pm

Здравейте!
Ако решите да положите ламиниран паркет над XPS, то трябва да знаете, че не е нужно да лепите плочите от последния. След като ги наредите над тях задължително трябва да направите армирана замазка с минимална дебелина 4-5см. Едва след това можете да поставите ламинирания паркет. По този начин избягвате риска от образуване на вибрации и хлътвания (най-вече на местата, където ще поставяте мебели).
Повече информация по темата можете да получите от тук (вижте мнението ни от Мар 27, 2013) http://www.misiamoiatdom.com/forum/t-2198-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Здравей

Мнение от bakoi » чет май 16, 2013 8:36 am

кой пъркет искаш да лепиш старият пъркет или ламиниран пъркет
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
KIM
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: нед юли 21, 2013 8:10 pm

Мнение от KIM » нед юли 21, 2013 9:22 pm

върху експиеса трябва армирана замазка защото пука ,иначе не съм пробвал да слагам паркет директно върху него(но предполагам че може и да се получи ).Може да се лепи с лепило флекс с назъбена маламашка може и да не се лепи

Отговори