Дайте идея за марка самонивелираща замазка

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Дайте идея за марка самонивелираща замазка

Мнение от Handy-man » съб май 31, 2008 3:11 pm

Днес си премерих нивелацията на пода на втория етаж и се оказа че имам до 3-4 мм отклонения. Реших да мина направо със самонивелираща замазка върху бетонната плоча, и после да сложа ламинат.
Въпроса ми е, каква марка да сложа(на кой производител). Моля хората, дето са врели и кипели в тия работи да дадат съвет за най удачния избор, защото точно с това до сега не съм се занимавал. Сигурно ще трябва и грунд преди замазката. Ще очаквам мнения по въпроса.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб май 31, 2008 7:33 pm

Малко ти е голяма денивелацията и само със саморазливна ще ти излезе доста скъпичко. Пък и повечето производители предлагат такива саморазливни максимум до 3 мм.
Може би по-целесъобразно ще е да направиш първо циментова замазка.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед юни 01, 2008 7:36 am

Prodi написа:Малко ти е голяма денивелацията и само със саморазливна ще ти излезе доста скъпичко. Пък и повечето производители предлагат такива саморазливни максимум до 3 мм.
Може би по-целесъобразно ще е да направиш първо циментова замазка.
Няма такова нещо
Самонивелиращите замаски са ефективни от 2-8 мм
Над тези отклонения за да минаваш без циментова замазка можеш да сложиш кварцов пясък за пълнеж но можеш да постигаш добри резултати най много до 1 см
Грунд задължително трябва да имаш преди самата замазка
Преди нанасяне на грунда основата трябва да е обезпрашена и подготвена за работа
Ето ти и пример за материал

Изображение

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед юни 01, 2008 9:40 am

Нека Handy-man сам си направи сметка как ще му е най-изгодно да си изравни нивото.
Може пък с кварцов пясък да е по-евтино. Защото качествени СРМ се правят само когато материалите се използват по предназначение и по възможност не се забъркват с разни измислени добавки.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед юни 01, 2008 11:18 am

Погледна в интернет как се движат цените на самонивелиращите се замазки. Някъде около 20лв за 25 кг. Дават го до 10мм дебелина.
Ако приема, че ще нанасям средно около 5 мм (малко завиших), при среден разход 1.6кг/1мм за кв.м, ми излиза около 8 кг/кв.м
Имам да заливам 70кв.м. Би трябвало да ми излезе окол 500лв.
Ако го правя с цимент и пясък при 3 см., цената ще е наполовина. Но пък труда при първата ще е много по-малко, а гладкостта ще е по-добра.

Това го сметнах грубо и може да съм допуснал грешки. Ще съм много благодарен, ако някой открие грешка или има нещо за доуточняване, да ме коригира.

Ако сметките ми излязат долу-горе верни, първия вариант ми се струва по-привлекателен.

Отговори