Страница 1 от 1

Сух под в банята - някой правил ли е?

Публикувано: нед юни 08, 2008 12:29 am
от Ekostroitel
В предаванията много се рекламира сухия под, но никъде не видях такъв за банята. Някой правил ли е и какви са особеностите?
Ако сляга посипката от аквапанел, за да не се получи фуга между пода и стената може ли да се използва друга посипка - например от т.нар. сух бетон от пясък и цимент без добавка на вода? Върху плоскостите кое е по-добре - хидроизолация или мембрана?

Публикувано: нед юни 08, 2008 9:23 am
от Prodi
А защо трябва да правиш сух под в банята? Той се използва когато е нужна изолация и най-вече, когато трябва да изравняваш под с гредоред и лошо дюшаме и не ти се занимава да изриваш цялата мръсотия. Какъв ти е проблемът в банята? Може колегите да помогнат с по-подходяща идея.

Липса на време

Публикувано: пон юни 09, 2008 10:53 pm
от Ekostroitel
Много просто е - не мога да изчакам 30 дена да съхне замазката, за това и сухо строителство. Ако трябва да се нанесеш след 2 седмици нямаш избор ::-k:

Публикувано: пет юни 13, 2008 8:27 pm
от tassel
Е, кой ти каза, че трябва да чакаш 30 дни? Като се направи замазката на другия ден може да се слага тарекота. Прави се в съотношение 1:3 цимент и пясък.

Публикувано: нед юни 15, 2008 8:55 am
от Златко
30 дни се чака ако варху замаската поставяш ламинат или друга настилка ,но за теракот няма проблем на другия ден почваш

Публикувано: вт юни 17, 2008 12:49 am
от Ekostroitel
Благодаря за съветите. Говорих с фирма за сухо строитетлство - правили са сух под в баня, но не препоръчват ако има течаща вода/сифон. Колкото до влагата - рано или късно ще избие ако я запечатам веднага с теракота - я през стените, я през тавана на съседите. Или греша? Иначе за бързо съсъхване ми препоръчаха бързо съсъхващите цименти на Ардекс, които свързват водата в себе си и можеш на следващия ден да полагаш настилки, дори паркети. Сега правя плаваща замазка върху обработен с такъв цимент гранулат от перлит за изолация отдолу. Ама много скъпи са тия цименти ::-k:

Публикувано: чет мар 18, 2010 2:14 am
от Bognostrokulum
предваритело се извинявам , ако е проблем това че отварям доста стара тема. Понеже пред мен стой аналогичн проблем , реших че така е по-добре, отколкото да пускам нова тема, отнасяща се за същото.
Ето и причините да се опитвам да мина със сух под в банята:
Искам на пода в банята да сложа 5-6 см XPS, с цел топло изолация. Единият вариянт е:
XPS--> армирана цементова замазка--> теракот(гранитогрес)
Но понеже къщата е с дървена носеща конструкция и стените са от OSB, опитвам се всячески да избягвам каквито и да било мокри процеси. Не ми се иска влага в OSB-то.
Поради това се замислям за вариянт със сух под в банята (в нея разбира се, ще има сифон ). Може ли да се разчита на тези течни хидроизолации да предотвратят преминаването на каквато и да била влага ( ако приемем че канализацията няма да тече) през фугите между плочките, в гипс-фазера на сухия под?
Възниква обаче и още един въпрос- как може да се придаде необходимия наклон към сифона, когато се ползват гипс-фаерни плоскости за пода? Няма ли пода да се получи идеално равен ?
Благодаря предварително !

Публикувано: чет мар 18, 2010 9:27 pm
от Luna
То бива бива сухо строителсво в мокро помещение бива, ама чак пък толкоз... :D
Като стените са от OSB, подът от какво е? Има хидроизолиращи материали, които биха спрели пропиването на водата от пода в OSB-то.

Публикувано: нед мар 28, 2010 10:37 am
от Bognostrokulum
Абе в СУХОТО е истината ! :D СУХО вино, СУХА пара.,...СУХО строителство... :D
Значи , цялата постройка и изградена върху железобетонен фундамент, който е направен преди година и се предполага, че от него влага няма да излиза. Така че , за момента, пода в банята си е самия бетонен фундамент. Лошото е, че подари голямата денивелация, реално под плочата има доста обширно отворено пространство, така че ще се налага добра топлоизолация на пода на къщата. Поне докато не се усвои и затвори пространството под самата къща.
Eто и линк със снимка:
Изображение
Изображение

Публикувано: вт мар 30, 2010 2:55 pm
от biri4kata1967
Здравейте !Както е загатнал колегата Luna сухото строителсво в мокри помещения трябва добре да се обмисли и още по-добре да се изпълни!!! В противен случай Сухата пара ще много необходима защото настъпват Мокри проблеми :mhihi: