Махане на стъклена вата от пода

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
mar4eto_mih
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет апр 15, 2016 12:15 pm

Махане на стъклена вата от пода

Мнение от mar4eto_mih » пет апр 15, 2016 1:11 pm

Здравейте!

Имам голям проблем! Махнах стар 50-годишен мухлив балатум, който е лепен най-вероятно с C200 лепило и сега всичко по пода е в мъх и по-интерсното е, че има стъклена вата (явно самият балатум е бил с втакани нишки тип стъклена вата). Не знам как да го отстраня и по-лошото е с какво да го изолирам, ако не мога да го отстраня. В противен случай трябва да се запечата и да се нивелира. Но и това не знам с какво ще стане. Моля за съвети. Прилагам снимки във ФБ, не знам дали ще се види обаче. https://www.facebook.com/beautiful.disaster6/media_set?set=a.10206520627041513.1073741825.1445588176&type=3

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт апр 19, 2016 3:32 pm

Как да видя снимките, след като не съм "клиент" на "Фейсбук"?
Но без да ги виждам, знам, че спасението е в къртене на старата замазка и полагане на нова, но подравнена с нивелир.
Питате как става това! Лесно, но за тези,които го умеят. Вие едва ли ще се справите, не че искам да Ви засегна по какъвто и да начин, но си има тънкости във всеки занаят.
Потърсете си майстор, който да Ви направи замазката, защото повече от вероятно е, че ще слагате ламиниран паркет. А за него е допустимо отклонение на равнината до 3 мм на кв. м.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
mar4eto_mih
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет апр 15, 2016 12:15 pm

Мнение от mar4eto_mih » ср апр 20, 2016 10:03 pm

Здравейте!

Благодаря за отговора. Прав сте - ламинат ще е отгоре.
Ако на някой му е интересно, мъха го отстранихме със солидно количество ацетон, което да разтвори до някаква степен лепилото и много яко търкане. Относно замазката и изравняването на пода, сме намерили лесно решение - самонивелираща се смес. И преди сме я ползвали и останахме много доволни от резултата. За отгоре - 5 мм подложки, които смятам, че ще оберат остатъчните луфтове (ако има такива след самонивелиращата смес :mhihi: ).

Но най-големият проблем беше лепилото и не всеки би се навил да го махне - 20 л ацетон за 9 кв. м.!!! Е, това е моят споделен опит.
Хубав и спорен ремонт на останалите във форума.

Отговори