Проблем с комшия

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Demoson
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 04, 2018 7:35 pm

Проблем с комшия

Мнение от Demoson » нед мар 04, 2018 8:01 pm

Здравейте на всички! Имам проблем с комшия който живее под мен на 2-ри етаж. През 2002г. реших да остъкля тераса 2 на 3 метра с винкел и стъкло.Речено сторено. И така 12 години нямаше никакъв проблем че съм я остъклил с изключение че не пазеше от студа. Стана така,че семейството ми се сдоби с още един член и започна да ни става тясно.Стаята пред която беше терасата беше 3.5 на 3 метра. Повечето комшии бяха усвоили тази тераса та и аз реших да направя същото. Самата тераса имаше вдигнат един ред тухли тип четворка и отгоре има метален парапет. Всички знаем как се строи и за да не ползвам сандвич панели на парапета,заложих на по стабилното, с итонг. Терасата стърчи 30 см. над фасадата на сградата и реших да изправя фасадата с итонг а парапета да си остане. Терасата беше залята с мозайка около 3 см. Съдейки по строителството,не предприех премахване на мозайката и замазката на плочата и зидах върху нея. Когато се изравних с металния парапет,замазах кухината с парчета итонг и лепило СМ16. Оставих отвор за прозорец и доизидах и замазах. След монтажа на ПВЦ рамката измазах и изравних всичко около нея. Первазът който се получи пред прозореца налепих с теракот който нивелирах,ако има вода да изтича на вън. Последваха довършителни работи и стаята се сдоби с вътрешна изолация и т.н. След 4-5 месеца комшията който също е усвоил терасата под мен само че е зидал върху парапета,е наблюдавал дейностите ми и дойде един ден да ми обясни,че заради този джоб който съм бил оставил м-у парапета и новата стена на него му е протекал тавана и има мухъл в двата ъгъла до прозореца. Стигна се до там че ми изпрати "медиатор" За да ми обесняват как през всичкото това лепило,итонг,мозайка,замазка на плочата,плоча и замазка на неговия таван му тече от моята ремонтна дейност.Единствено не съм замазал фугите м-у плочките на парапета.
Искам да попитам имал ли е някой подобен случай и какво да правя с този "човек"?
Благодаря предварително за вниманието!

Отговори