Дюшеме над сгурия и пръст, без плоча

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Svetla
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 11, 2008 6:51 pm

Дюшеме над сгурия и пръст, без плоча

Мнение от Svetla » пет яну 11, 2008 7:11 pm

Здравейте,

Предстои ми да ремонтирам старо дюшеме на къща и нещата изглеждат по следния начин - дъските и бичметата са са изхвърляне, а отдолу има пласт сгурия - към 2-3 см, насипана върху пръст. За съжаление предишните собственици не са си направили труда да циментират и са оставили това 'удоволствие' на мен.
Въпросите ми към вас са следните:

1. Какво да правя със сгурията, някои хора ми казват да не я хвърлям, била добра изолация

2. Кое бихте ми препоръчали - циментиране и после каквото реша отгоре (в моя случай имам добри дъски и ще ги използвам), или - обработени против дървояди греди и наковаване на дъските на тях ?
Искам да знам според вас кои са предимствата и недостатъците и на 2-та начина

3. Виждам вашите съвети за сухия под - как са възможностите в моя случай?

Благодаря предварително!
:)

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » съб яну 12, 2008 12:02 am

Махни сгурията задължително
Много мръсна история е, но няма как иначе
Сухия под е за предпочитане в твоя случай

Потребителски аватар
Svetla
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 11, 2008 6:51 pm

Нещо повече за технологията?

Мнение от Svetla » съб яну 12, 2008 8:53 pm

Благодаря за отговора,

виждам, че навсякъде препоръчвате сухия под, бихте ли посочили все пак причините защо според вас това е по-доброто решение?

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед яну 13, 2008 11:49 am

Избягва се продължителното съхнене
Става бързо и е готов за следващи покрития каквито са ти по вкуса
Избягваш тежината на подовата замаска и по този начин олекотяваш конструкцията максимално
При денивелации над 10 см да наливаш замаска си е все едно да направиш нова плоча все пак
Да не говорим за групата маистори която трябва да ти се изипе в жилището и колко бъркала трябва да направят за да стане равна площ

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон яну 14, 2008 12:55 pm

Искам само да добавя в този случай какво е конкретното предимството на сухия под.Първа не маловажна причина е цената.Във вашия случай неможе да се мине само със замазка.Нужно е да се армира (да се направи всичко което се прави за една плоча)за да не се получат напуквания и слягания.Ако изпълните такава плоча много трудно можете да избегнете влагата.В случая със сухия под е достатъчно полагането на найлон с определена дебелина в/у пръста и това е достатъчно да не се допусне влага.Периода на съхнене на бетона е доста дълъг.След изсъхването му е нужна направата на замазка.Тя също трябва да съхне.При необходимост зависи от крайното покритие се налага в някой случай полагането на фина замазка(промазка).След полагане на сухия под неговото покритие се равнява по качество на фина замазка.И не на последно место разликата в топлопроводимуста м/у бетон и сух под.Сухия под е един чудесен топлоизолацйонен матерял,и то с много добри характеристики.И като добавим до всичко това ,че до два двна след започването на работа вашия дом ще е готов за полагане на крайното покритие по ваш избор(паркет ,плочки,ламинат и тн.)смятам че имаме достатъчно признаци да изберем сухия под пред бетона.

Потребителски аватар
Svetla
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет яну 11, 2008 6:51 pm

Армировката

Мнение от Svetla » пон яну 14, 2008 3:19 pm

Да, за армировката при бетона ме бяха предупредили, а при сухия под - как се разпределя тежестта - какво се поставя?

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон яну 14, 2008 6:09 pm

Вариянтите за изпълнение на сух под с посипка са основно разпространени два.Посипка от Керамзид (по-евтина и по-неподходяща)и Аквапанел посипка която е много улекотена ,съдържа в нея восък ,който след посипването и поставянето на листовете гипсофазер се слепва.Този процес на слепване води до получаването на хумогена твърда коцистенция.Теглото на самия под е изключително малко ,и не се на налага укрепване на усновата с цел да не пропадне.

Отговори