моля помогнете!!!

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
miro0o
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед авг 10, 2008 5:20 pm

моля помогнете!!!

Мнение от miro0o » нед авг 10, 2008 5:28 pm

Гледам редовно вашето предаване "Мисия моят дом" което много ми харесва, тъй като научавам много интересни и полезни неща.
Моля ако е възмижно да ме консултирате по следния въпрос.
Как може да се извърши топлинна и хидро изолация на външна бетонова тераса, която служи като таван на жилищно помещение и е с размери около 26 кв м?
Може ли върху плочата да се залепи фибран и да се поставят плочки от гранитогрес, какъв е реда на работа и какви лепила и материали е най - добре да използвам ?

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » пет авг 22, 2008 11:39 am

Нещо не схващам, къде живеете (под терасата) или ходите по нея, но както и да е (това има значение единствено за топлоизолирането и).
Хидро изолацията естествено се поставя върху плочата. След това върху нея може да лепнете фибрана, след това замазка при това армирана, пък после лепете грес-а. Ако живеете под тази тераса може хидроизолацията за се защити със замазка, а топлоизолацията да се направи отдолу, но това при положение че е остъклена (иначе няма смисъл). В този случай може топлоизолацията да е от вата в окачен таван от гипсокартон.
Надявам се да съм ви помогнал, макар да не съм сигурен каква точно е ситуацията.

Отговори