ламиниран паркет или плочки

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
sss
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед авг 24, 2008 4:39 pm

ламиниран паркет или плочки

Мнение от sss » нед авг 24, 2008 4:58 pm

Ремонтирам остъклена тераса, която ще става на стая и искам да попитам какво подово покритие е по-добре да сложа? Проблемът идва от там, че терасата под нас няма остъкление, а и разликата в нивата между терасата и стаята е доста малко, зада направя изолация на пода и се притеснявам, че ако сложа ламинат може да не се надуе от от влагата. Ако може някои да ме посъветва кое е по-практично да сложа ще съм много признателен, дали ламинат, гранитогрес или теракот. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед авг 24, 2008 9:29 pm

Според мен поне имаш 5см замазка на балкона.Изкърти я сложи изолация и после замазка.И после сложи ламинат.

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » чет авг 28, 2008 10:26 am

Провери как стоят нещата и с корковите покрития. Вярно, че е по скъпо, но при теб квадратурата не е голяма.

Потребителски аватар
sss
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед авг 24, 2008 4:39 pm

Мнение от sss » чет авг 28, 2008 11:45 pm

Благодаря за отговорите!
Но нямам никаква замазка на пода на терасата, която да изкартя, а е направо панела. Май се навивам да сложа ламинат, но нямам никой познат, който да има на терасата, че да мога да видя резултата.
А ако го поставя без изолация на пода, дали ще се надуе след време?

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед авг 31, 2008 2:05 am

Мога да ти препоръчам самонивелираща замазка преди да сложиш паркета. Примерно Нивеликс е от 3-5 мм. По принцип топлия въздух бяга към тавана и пода е най-студената част от помещението и едва ли ще ти направи конденз.

Отговори