Може ли на гредоред да се реди теракот!

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Може ли на гредоред да се реди теракот!

Мнение от meybul » съб сеп 27, 2008 11:34 pm

Предстои ми ремонт на доста помещения у дома, а сме гредоред! Възможно ли е да си редя теракот или да се насоча към ламинат-а?

И друго да питам, как да нивелираме пода освен с подложки за ламинат, защото те ни се разместват при реденето!

Благодаря предварително! :D
Nedelina

Потребителски аватар
slancho_87
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: ср авг 20, 2008 11:23 am

Мнение от slancho_87 » чет окт 02, 2008 5:07 pm

Здравей meybul! Аз имам същия прблем и в една тема пусната от мен ми отговориха,че предаването на 05/10/2008 от 13:00ч по нова телевизия ще е точно по тази тема.Гледай със сигурност ще ти помогне УСПЕХ В РЕМОНТА :D

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » чет окт 02, 2008 7:50 pm

Благодаря ти много, ще гледам стига детето да кротува :mhihi: !
Успех и на теб!
Nedelina

Потребителски аватар
ishkitiev
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: съб сеп 13, 2008 11:26 pm

Мнение от ishkitiev » съб окт 18, 2008 11:33 pm

Значи има възможност, но сега немога да обясня как става и с какви материали, четох го в една брошура на една фирма ( не искам да казвам име )

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон окт 20, 2008 9:12 am

Здравей, има няколко начина да се справиш с твоя проблем защото и аз го имах и го реших така - имам лентов шлайфер и изциклих високите части на дюшамето а то беше боядисано в кафяв цвят. като го ушкорих стана на ивици надлажно на шарката на дървото и се белна после го лакирах (3-ти) с яхтен лак на декоратор с тефлон и стана сякаш имам поставен ламинат. това е първият начин. може да се лепи теракот или гранитогрес първо се минава със специален грунд и после с терафлекс лепило за плочки и става. А за ламината дето питаш трябва да имаш идеална равна повърхнина тоест да е на нивел поне на ширина или дължина, ако е на нивел и в двете посоки редиш без проблем. може да изравниш пода със самонивелираща се замаска - пак се слага грунд преди това.ето моят под как го направих и се разминах с 30лв. само за шкурка и лак. :wink:
Изображение

Изображение
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон окт 20, 2008 11:45 am

Здравейте ! Имате гредоред но какво имате на пода ?Здраво ли е ? гредореда стар ли е или нов ? Ако имате движещи части по пода трябва да се заздравят!!! Така директно с теракол върху дървото ще си е голям експеримент да си сложиш плочки особенно ако са от по тежките !трябва някаква армировка!Всеки майстор ще ти каже че принципно може и ламинат и плочки ,но решението зависи и от състоянието на основата която имаш - успех

Потребителски аватар
meybul
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: пет сеп 26, 2008 2:38 pm

Мнение от meybul » пон окт 20, 2008 2:58 pm

Къщата е доста стара, аз за това се питах дали да рискувам с плочки, защото наистина много ще натежат!
Пода е много красив, както си го направил, може и ние да пробваме този вариант, но непреминно трявда да е яхтем лак ... защото все пак в кухнята се мокри! :lol:
БЛАГОДАРЯ ВИ! :\:D/:
Nedelina

Отговори