подова изолация на къща

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

подова изолация на къща

Мнение от ddoktoraa » ср ное 05, 2008 12:45 pm

Имаме къща на село построена в началото на 90-те години.Тя е без мазе, а също така и без замазка на пода.За лятото няма проблеми но искаме да ходим и през останалата част от годината.Въпроса ми е:какво точно трябва да се направи като последователност на извършване и подходящи материали - ще го правим сами. Искаме да е хидро и топлоизолирано.Уточнение: пода в момента е от утъпкана пръст.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » ср ное 05, 2008 4:09 pm

Здравейте ! Щом сте на пръст ви трябва здрава основа т.е замаска + арматура поне 7-8 см !! След това слагате хидроизолация ( циментова запечатка) залепяте топлоизолация ( за пода е специална - твърда)поне 4см и отново замаска 4-5см + задължително арматура и сте готови за финално покритие това е -успех

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » нед ное 09, 2008 3:06 pm

Биричка то стана бетонна плоча бе брато неможе ли бетон (пясък чакъл и цимент) арматура. после каменна вата и два пласта гипсфазер както в пред последното предаване на мисия моят дом направиха под. и няма да стане както казваш ти 15 - 20 сънтиметрова замаска а ще стане около 10 -13 см което напълно е достатъчно. какво ще кажеш за този вариант
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон ное 10, 2008 1:47 am

Здравей брато! първо 15см замаска +хидро и топлоизолация общо е минималното решение !! може и бетон за основа но тя няма какво да носи чак толкова ! Второ - струва ми се че четеш малко "между редовете "! Хората са написали че сами ще си правят изолацията а аз съм им предложил или по - скоро посъветвал най лесния и най евтиния вариянт! В "Мисия моят дом" работят профисеоналисти и едвали всичко което правят ще е възможно за хора с по малко опит в строителството!Трето - предлагаш бетон - каменна вата + 2 пласта гипс фазер общо 13 см ще върши същата работа и разликата е в 2-3 см и естественно в цената

Потребителски аватар
srceko74
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: съб ное 08, 2008 8:30 pm

Мнение от srceko74 » вт ное 11, 2008 10:32 pm

moqt savet e"1-vo zaravni zemqta,2-ro poloji armaturata,3-to napravi zamaska 4-5sm debelina,4-to zalepi stareopor ili fibran 2-4sm(kamenata vata e za 6umoizolacia)5-to dva sloq GK i si gotov

mod edit: Пишете на кирилица!

Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

re

Мнение от ddoktoraa » съб фев 14, 2009 12:50 am

Отново сам на линия след доста дълго време.Изчетох доста ,а и питах доста през това време.Идват по-топли дни и ще продължим строежа.Мисля да го направим по следния начин:първо едно изравняване на терена, след това армирана замазка поне 5-6 см.,след нея хидроизолация/ не знам с какво/, фибран поне 4см., армировка и най-отгоре-замазка /с тръба за водно подово отопление/ поне 5см.За завършек теракот или грес.Това е на теория.Ако може някой да даде подробности ще съм много благодарен!!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пон фев 16, 2009 2:02 am

Здравейте! Така както сте го замислили е много добре!Незнам какви подробности искате но към това мога да добавя че ако тръбите за водното отопление са метални (медни) е хбаво да сложите стъклофибърна мрежа преди полагането на плочките и да използувате лепило което издържа на по висока температура -това е! успех

Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

re

Мнение от ddoktoraa » пон фев 16, 2009 11:41 am

По принцип, не съм наясно с хидроизолацията как да се направи-с какъв материал и другото неясно нещо е за подовото:с кои тръби е добре да се направи- медните или РЕХ-А с кислородна бариера.За армировка ще използвам готова арматурна мрежа за да я ползвам и като начин на закрепване на тръбата за отопление.Това е за да имам по-малки разходи при изграждането.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет фев 19, 2009 8:10 pm

Здравейте !За хидроизолацията най лесният начин е със циментова запечатка на AQVA !Разрежда се със точно определено количество с вода и се разбърква с механична бъркалка !Нанася се със четка (баданарка ) от два до четири пласта като се изчаква да изсъхне предния слой! Не си спомням точната пропорция но на всяка опаковка пише съотношението материал-вода !Не разбърквайте голямо количесво защото ако остане материал няма да можете да го използувате за следващия слой !За тръбите не съм голям специалист но моите са медни и и са на по голямо разтояние една от друга но развиват голяма температура и съм доволен ! това е - успех

Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

Мнение от ddoktoraa » чет фев 19, 2009 8:45 pm

До БИРИЧКАТА:Не съм запознат с този продукт - имам предвид AQVA.Кой е производител?А за тръбите - какво е разстоянието между тях и какъв е размера?Предполагам, че използваш меки на кангал?Ще съм ти благодарен за инфото!

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » съб фев 21, 2009 2:49 am

Здравейте !Няма как да си запознат с този продукт тъй като той е сравнително нов !Сега не си спомням точно кой е производителя защото го използувах за последно миналата година ! Представлява суха готова смес и само и се добавя точно определено количество вода ! Мисля че няма да имаш проблем да я намериш защото в последно време много се използува и се казва - хидроциментова запечатка ! Препоръчвам ви я защото лесно се работи с нея и не се изискват някакви по специални уменея !Във всяка една борса би трябвало да я има !За тръбите -моите са от тези които използуват в хладилната техника и са ф 12мм и 1мм дебелина на медта на разтояние 50 - 60 см по дължината на помещението !Може и по малко разтояние !Трябва да отбележа че тръбите не са "прави" а се продават на руло ! Това е - успех

Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

re: biri4kata1967

Мнение от ddoktoraa » чет фев 26, 2009 3:57 pm

Писах почти веднага, но се оказа, че не съм го изпратил.Сега отварям и го видях.За хидрото разбрах - ако има нещо ще питам пак, но за тръбите които си сложил: размерът ми се вижда малък 12х1, а и разстоянието което казваш 50-60см пък ми малее.Навсякъде препоръчват размер поне 18х1 и дори 20х1 на разстояние 20см. При твоят случай знаеш ли температурата на входящата течност каква е и още нещо: площта която отопляваш - ? м2 е и с котле ли си или нещо друго като подгряване.Извинявам се за закъснението и весели празници.

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » чет фев 26, 2009 6:09 pm

Здравейте и благодаря !Весели празници и на вас !Стаята в която имам подово е 12кв.м. с вътрешна изолация на тавана от Стерофон ,външна изолация от 5 см. стиропор + 2 прозореца ПВЦ +2 Радиатора !Затова сложих тръбите на по голямо разтояние защото развиват температура равна на тази в радиаторите - около 60-80 градуса ! Използвам котел за твърдо гориво 30 квт! Тези параметри за които вие споменавате ф 18 -20 на разтояние 20 см ми се струва че са за тръби пвц до 40 градуса ! Ако сложите медни на това разтояние при температура от котел като моята то подът ви ще стане като "готварска печка "! Трябва да знаете че силното подово отопление "държи "праха в стаята на височина коята се поглъща по лесно особенно от деца !Вие сам си решавате но ако използувате и друго отопление освен подовото е добре да поразмислите защото при мен на моменти е много горещо и сме като "риби на сухо" а това не е необходимо- успех

Потребителски аватар
ddoktoraa
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет май 23, 2008 12:19 pm

re

Мнение от ddoktoraa » чет фев 26, 2009 9:19 pm

Само споделям това което съм чел-все още нямам наблюдения от нещо направено и използвано.Прав си за t, че за подово отопление като основно трябват40 гр.входяща, за да не ти пари пода.Докато използването на комбинация като твоята трябва да вържеш подовото след всички радиатори за да и е по-ниска температурата.Засега чао.

Потребителски аватар
cool_breeze
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 14, 2009 5:05 pm

Мнение от cool_breeze » пет фев 27, 2009 10:01 pm

аквастоп е пълното име на продукта ,български е на ,,boro,,.ako e същия продукт използвал съм го многократно и съм мн.доволен и в бани и в козирки и огромни панорамни тераси съм слагал досега без забележки,но 4естно казано не виждам смисъл да се полага освен ако не е сутеренно помещение зашото като разход си е перо голямо .1 торба е около 45 лв. и ако се полага както си трябва си е скъпи4ко.1 ръка като шпакловка и поне още 2 с баданарка но в рали4ни посоки примерно единия път ляво-дясно а следващия нагоре- надоло и е мн. важно да се препръсква нежно с вода между съхненията

Отговори