Гредоред

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Гредоред

Мнение от frozen_74 » пон ное 17, 2008 5:22 pm

Здравейте! Започвам ремонт на къща, която е с градоред между двата етажа. В момента сам на етап - празни и почистени от мебелите помещения.Пода на 2-иа етаж е с паркет. Още не съм го махнала напълно, но виждам, че дъските са здрави, на растояние 5 см една от друга, по тях има някаква стара замаска (пясък, бетон,..дори и слама)но е твърда и подът е стабилен. Под нея са греди и отново дъски, които са всъшност тавана на долното помещение.
Моля ви, да ме посъветвате удачно ли ще е да спазя посочения в предаването "Мисия моя дом" начин за укрепване на под с градоред? - Т.е. смятам да сложа :1. Между дъските на пода ивици от каменна вата 40мм , 2. Ред OSB -плоскости,3. Слой каменна вата , но от 135кг/куб.м. и 4. два реда гипсфазер 15 мм. Помещенията на втория етаж ще са спални и пода ще е ланиниран паркет.
Имам и още един въпрос - кои от начините за редене на ламинат бихте ми препоръчали?
Благодаря! Поздрави!

Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Мнение от frozen_74 » чет ное 20, 2008 11:33 am

A i imam oshte edin vapros! Niama li mnogo da se utejni podaaa? I koe moje da mahna ot pokritiata?

2.1.Писането на кирилица е задължително. Теми написани на латиница или
използването на "4" вместо "ч", "6" вместо "ш" и др. ще бъдат изтривани
без предупреждение.
грамотното писане също е добра практика

Потребителски аватар
Kondor
начинаещ
Мнения: 39
Регистриран: нед ное 16, 2008 7:13 pm

Отговор

Мнение от Kondor » пет ное 21, 2008 6:55 pm

Здравей! Няма смисъл повече да трупаш ами направо реди ламината. Ако не е равен пода, направи лека замаска.
Ако искаш да укрепиш цялостно етажа, махни градореда и излей плоча.
За ламината по-добрия вариант е реденето успоредно на прозореца.
Професионално Строителство: http://kondorindustry.hit.bg/

Потребителски аватар
bendjamin4eto
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон ное 24, 2008 1:11 am

Мнение от bendjamin4eto » пон ное 24, 2008 3:45 pm

и аз да попитам нещо ако може-при положение,че се прави замаска дървото отдолу няма ли да се подуе или се слага нещо под бетона,примерно найлон :chesane:

Потребителски аватар
frozen_74
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: пон ное 17, 2008 4:48 pm

Мнение от frozen_74 » вт ное 25, 2008 11:38 pm

Купих гипсфазер... на Кнауф 12,5,но е много тежък - мисля, че системата за изграждане сух под представена в предаването не е подходяща за къщи с градоред- да не забравяме , че те са строени през 50 години на миналия век и все пак за толкова години дървото се амортизира! А и не мислите ли,че тежестта на материалите , сметнато на куб. м. прекалено много. Само гипсфазера на Кнауф -Видифлор е 1250кг/куб.м...нещо се разминават становищата по отношение изграждане на сух под при наличие на градоред.
А и прегледах всички предавания, които не сам гледала, но защо наистина само се повтаря едно и също...вече наизуст научих как се редят плочки и целия алгоритъм от грундирането до полагането на санитарния силикон. Много ви моля да дадете повече информация наистина за ремон на къща, между етажите на която има само дъски, греди и пак дъски/ сформиращи съответно под за 2-ия и таван за първия етаж/.
... А и ако някой от вас наистина има опит в ремонт на такъв тип под... моля да го сподели в съвет!

Потребителски аватар
superpecko
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет юли 23, 2009 1:28 pm

Цена на гипс фазер.

Мнение от superpecko » чет юли 23, 2009 1:49 pm

Няко може ли да даде ценова листа на матерялите за суж под???Благодаря предварително.

Отговори