Баня - плочки върху мозайка

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
f.simeonov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет яну 29, 2009 3:19 pm

Баня - плочки върху мозайка

Мнение от f.simeonov » чет яну 29, 2009 3:23 pm

В банята ми имам мозайка и мисля да слагам плочки в/у нея защото не ми се кърти а ще пускам наематели в апартамента. С какво да налепя плочките в/у мозайката на пода и ще бъде ли достатъчно издържливо? :help:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет яну 29, 2009 9:01 pm

Може с СМ 11 или теракол на боро.Няма да има никакви проблеми. :D

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пет яну 30, 2009 10:29 am

Мозайката е непопиваща повърхност просто и не става с дълбоко проникващ грунд било то на боро или не. Като му се отлепят плочките няма да има никакви проблеми ти да му ги залепиш нали ?

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет яну 30, 2009 8:41 pm

paveto написа:Мозайката е непопиваща повърхност просто и не става с дълбоко проникващ грунд било то на боро или не. Като му се отлепят плочките няма да има никакви проблеми ти да му ги залепиш нали ?
От 2000 година не си спомням колко бани съм направил върху мозайка и досега съм нямал никакви оплаквания от клиенти за отлепени плочки. :D

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет яну 30, 2009 9:13 pm

Това предаване може да ти е от полза.

http://misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_23

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » ср фев 04, 2009 2:48 pm

Първо - благодаря на Румен за препоръката на СМ 11!
Това е наистина добро лепило и ако става дума за попиващи плочки като повечето теракоти и фаянс, то би свършило добра работа, макар и мозайката да е непопиваща основа.
За съжаление обаче ако става дума за гранитогрес и някои видове теракот с ниска водопопиваемост, то СМ 11 може да се окаже не най-правилния избор, особено ако помещението се ползва по-интензивно.
Мозайката за съжаление е доста неприятна повърхност. От една страна е непопиваща, но от друга мраморните камъчета все пак попиват от мръсотията, която се натрупва отгоре и се превръща в разделителен слой.
Технологията за работа при такава повърхност е следната - старата мозайка се почиства много добре с почистващи препарати, след което се измива. Преди лепенето на плочките може да се използва грунд за непопиващи основи Ceresit CE 94, който повишава сцеплението. За залепване на плочките е добре да се използва някое от гъвкавите лепила Ceresit CM 16 или СМ 17, защото те дават по-висока сигурност, дори при по-тежки експлоатационни условия. За фугиране мога да препоръчам фугиращата смес Ceresit CE 40, поради много високата й водоплътност и якостни характеристики.
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
paveto
любител
Мнения: 68
Регистриран: пон дек 03, 2007 4:59 am

Мнение от paveto » пет фев 06, 2009 12:19 pm

Имам въпрос относно CN 94. До колкото знам CN 94 е концентрат според какво зависи разреждането му с вода (предолагам че зависи от основата) но на самата тубичка която съм виждал не пишеше на БГ пропорцийте и не можах да разбера как се ползва точно. Николай ще може ли малко повече техн. информация да получа за продукта.
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
RABIES
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 21, 2009 12:40 pm

Мнение от RABIES » вт апр 21, 2009 3:51 pm

На пазара има лепила, с които спокойно можеш да лепиш гранитогрес върху мозайка, стъкло, желязо и др. За пример - лепилата на Technokolla Италия.
Knowledge speaks, but wisdom listens!

Отговори