Подова изолация

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
zlak
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб фев 16, 2008 10:20 pm

Подова изолация

Мнение от zlak » съб фев 16, 2008 10:28 pm

Здравейте,
Трябва да си направя подова изолация на дома , но не съм наясно със стъпките при изработването. Смятам да сложа фибран (не знам дали е удачно), да замажа( не знам колко дебела трябва да е замазката) и да сложа ламинат.
Ще съм благодарен на мнения и идеи.
Предварително благодаря! Бъдете здрави!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » нед фев 17, 2008 8:42 am

След като си решил да слагаш фибран значи имаш ниво поне 6-7 см
Самия фибран е добре да е 5-7 см като дебелина
Замазката не трябва да е под 2 см,ако има как да е повече дори
Ако те притесниява и има места на улягане е по добре да армираш замаската
След изсъхване на самата замаска ще можеш да сложиш ламинат
Имай предвид че обикновенна заказка има пълно изпаряване 30-45 дни преди полагане на паркет и ламинат.

Потребителски аватар
zlak
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб фев 16, 2008 10:20 pm

Мнение от zlak » нед фев 17, 2008 1:31 pm

profistroi написа:След като си решил да слагаш фибран значи имаш ниво поне 6-7 см
Самия фибран е добре да е 5-7 см като дебелина
Замазката не трябва да е под 2 см,ако има как да е повече дори
Ако те притесниява и има места на улягане е по добре да армираш замаската
След изсъхване на самата замаска ще можеш да сложиш ламинат
Имай предвид че обикновенна заказка има пълно изпаряване 30-45 дни преди полагане на паркет и ламинат.
Мерси за бързия и компетентен отговор!
Нивото на стаята съм решил да го вдигна и да резна вратата отдолу , или направо да сложа друга.
А има ли нещо по-подходящо и по-тънко от фибран , което да го замести?
И още :oops: : Налага ли се да правя нивелация под фибрана , щом ще има такава отгоре? Пода не е от най-кривите.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед фев 17, 2008 8:05 pm

А какво имаш отдолу под този под - мазе, друг етаж или нешо друго. И тази изолация на плочата ли директно искаш да я правиш? Защото можеш да си спестиш правенето на циментова замазка и да направиш нешо по-съвременно. Гледах, в не си спомням кое предаване, правиха сух под. И това може да е решение за твоя случай.

Потребителски аватар
zlak
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб фев 16, 2008 10:20 pm

Мнение от zlak » нед фев 17, 2008 9:54 pm

Под мен има друг етаж , но апартамента е неотопляем и затова искам да изолирам.
Ако имате идеи ще се радвам да чуя различни мнения. Не държа да е фибран. Каквото и да е - стига да върши добра работа.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед фев 17, 2008 10:12 pm

Аз лично не бих правил циментови замазки на целия под. Погледни предаването за сухия под. Правиш го за един ден, слагаш каквато искаш настилка отгоре и можеш да слагаш мебелите. Аз предпочитам сухото строителство пред мокрото :)

Потребителски аватар
ели
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон фев 18, 2008 10:32 am

под

Мнение от ели » пон фев 18, 2008 10:49 am

и аз сьщо искам да сложа изолация на пода,защото отдолу е маза,но има ли значение какьв е фибрана,има различни цветове.кои е наи_твьрдия и вьзможно ли е да се залепи фибрана кьм плочата,а отгоре да се нареди ламината без замазка и няма ли да потьне от по_тежките мебели

Потребителски аватар
zlak
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб фев 16, 2008 10:20 pm

Мнение от zlak » пон фев 18, 2008 2:47 pm

Изгледах ги с голям интерес. Момчета , много се радвам че открих този сайт!!! Обяснено е много добре.
Може би ще се ориентирам към сух под. А тези греди , които са за нивелиране на сухия под от какъв материал са? Намират ли се в Практикер или Бриколаж?

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон фев 18, 2008 5:17 pm

Те май си към системата за сухия под и служат само за нивелиране.

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » съб мар 01, 2008 5:56 pm

Здравейте! Аз също се интересувам от ползването на фибрана за подова изолация, само че за баня. Тъй като подовия сифон стана доста висок и трябва да се прави бая пълнеж, та се питах, дали няма да стане с фибран. Ако някой е чувал или е правил такова чудо може да сподели. Благодаря!

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб мар 01, 2008 9:12 pm

Става със всякакъв екструдиран полистирен. Той е по-твърд от обикновения стиропор. Върху него правиш циментова замазка и си готов за плочките.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » съб мар 01, 2008 9:13 pm

Забравих да кажа, че замазката трябва да е армирана.

Потребителски аватар
zlak
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: съб фев 16, 2008 10:20 pm

Мнение от zlak » съб мар 08, 2008 5:03 pm

Здравейте отново! Имам един въпрос относно сухия под.
В предаване 22 http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_22 е показано как се изгражда той. Нивелира се с т.н. "маайки" , но не мога да разбера как не се нарушава нивелацията след като се махнат нивелите. Посипката би трябвало да се разпилее.
Не би ли било по-добре ако се направят нивелирани греди от дърво на които да стъпи гипсфазера , а пространството между тях да се запълни със сухата посипка?

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 09, 2008 6:21 pm

Аз доколкото разбрах, няма нужда от никакви греди, защото посипката е такава, че се слепва като я притисне гипсфазера. Първо се изравнява навсякъде и след това върху нея се слагат плочите. Те не се подпират с нищо. Освен това се слага и втори слой гипсфазер отгоре.

Потребителски аватар
pecito82
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 23, 2008 7:17 pm

Мнение от pecito82 » нед мар 23, 2008 7:30 pm

Взех си апартамент който се строй в момента, та целия ми апартамент е на еркер т.е под мойта плоча има само парко места и не е затворен от никаде. Ще ми слагат 5см стилиопор под плочата. Та въпроса ми е да ли да си сложа върху плочата екструдиран полистирен с армирана мрежа и замаска за по добра топло изолация? Благодаря за мненията
Умните си записват а глупавите помнят!!!

Отговори