идея за евтин повдигнат под 30см височина

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
Зара
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет май 07, 2009 6:48 pm

идея за евтин повдигнат под 30см височина

Мнение от Зара » чет май 07, 2009 6:58 pm

В стара сграда ще се прави; височината не подлежи на промяна, защото има обратни гредички през около 4м и трябва да се мине над тях. Покритието се иска да бъде ламинат върху OSB плоскости. СБ плоча е на 30см под това ниво. Дайте идея за саморъчно правени стойки или нещо друго?
При индустриалните системи стойките са на винтове и могат да се нивелират, а плочите са около 60/60см. Обаче не попадам на системи с такава височина /30см/, а и мисля, че ще се окажат доста скъпи.
В моя случай ако закова стойки на плоскостта и я обърна, няма начин да се нивелира, а и стойките ще са с фиксирана височина...
Очаквам идеи :idea:

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Мнение от resco » чет май 07, 2009 9:29 pm

Не съм особено сигурен, че разбирам правилно върпоса Ви, но все пак си мисля че можете да повдигнете нивото по няколко начин.
1. Има едни солидни плоскости за под които са от силно пресован стиропор. Те са с различна дебелина и размери. (нещо подобно на фибрана, но по-здраво) ТЕ издържат на постоянно натоварване и могат да се слагат една върху друга.
2. Мисля си, че ако искате да повдигнете пода без да има кухини отдолу по-лесния вариат е с газобетонни блокчета или нещо подобно...
За тези плоскоти мисля че ги има в MULTIIMPEX. По 100 лева бяха опаковката и май стигаха за покриването на около 10 кв, но може и да се лъжа.
Извинявам се ако не съм разбрал правилно въпроса, четох го поне 100 пъти...
Успех.

Потребителски аватар
Зара
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет май 07, 2009 6:48 pm

Мнение от Зара » чет май 07, 2009 10:35 pm

правилно сте разбрали- кухината под пода не се предвижда да се използва, т.е. може да се пълни. Целта е да се даде икономично решение, защото е голяма квадратурата. Също така трябва да издържа около 500кг/м2.

Благодаря за идеята за плоскостите. Ще разпитам утре във фирмата, защото на сайта им не виждам такава информация.

Отговори