Помогнете конденз!

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
milan_104
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб юли 11, 2009 10:10 am

Помогнете конденз!

Мнение от milan_104 » чет юли 16, 2009 11:21 am

Та значи спалнята и терасата вече са едно, сложих ламинат,от вътре съм направил изолация със фибран.Под ламината няма никаква др изолация освен подложката която е 1-2мм.Терасата от долу не е затворена.Проблема е в това,че всяка зима върху ламината се получава конденз и всеки ден трябва да се подсушава.Разбрах от познати че има една подложка с 5мм. дебелина,дали ако сложа от нея ще има ефект .Другия вариянт които се сещам е да разрежа ламината между 2-те носещи колони и на тази част където е терасата да сложа някаква друга изолация ( но КАКВА НЕЗНАМ???? )и да стане като второ ниво.Незнам кое от двете ще е по удачно, кое ще спре този конденз.Ще съм много благодарен ако ми помогнете. :help:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » чет юли 16, 2009 2:01 pm

Задължително е да направиш изолация на усвоената терасата - може и отдолу, откъм съседа, за да не съсипваш паркета и да повдигаш нивото. Иначе кондензът няма да спре. С EPS, с XPS или твърда вата - ти решавай. 5 mm подложка не са изолация.

Отговори