Грапава мазилка в трапезарията

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
denova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 09, 2008 10:45 pm

Грапава мазилка в трапезарията

Мнение от denova » нед мар 09, 2008 10:53 pm

Здравейте! Прочетох, че може да се прави грапава мазилка в банял А може ли да се използва грапава мазилка в трапезария? Познати ми казаха, че била канцерогенна и не било удачен вариант да бъде използвана във вътрешни помещения. Тази стая не се използва за спане. Бих желала идея за нещо по-различно от тапети, гипскартон и тещо такова. Стените не са добре шпакловани, а не ми се иска да ги шпакловам. Благодаря!

Потребителски аватар
vi4os
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт яну 29, 2008 1:50 am

Мнение от vi4os » нед мар 09, 2008 11:47 pm

Здравей,за мисля че мазилката е безвредна и според мен това ,че е канцерогенна е пълна глупост.А иначе е приложима за вътрешно полагане стига да ти харесва.Можеш да видиш предавене 22 там я прилагат в колидора

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 10, 2008 8:11 am

Аз също съм "ЗА" използването на мазилки във вътрешни помещения. Много раздвижват. Особено ако са направени като акцент на една или максимум две стени. А това за канцерогенността - за първи път го чувам. Вярно е, че по-време на полагането има някаква миризма, но след като изсъхне - няма проблем.

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон мар 10, 2008 8:38 am

Зависи от мазилката
Някой мазилки не могат да се използват за баня защото са на варова основа и поемат влага,а по този начин изглеждат постоянно мокри и то на петна което погледнато отстрани не е естетично.
Иначе ето една идея за силиконова мазилка която можеш да позлваш навсякъде

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » пон мар 10, 2008 9:01 am

Може би най-подходящи за вътрешни помещения са декоративни мазилки с дребна структура - т.е. не повече от 1,5 мм размер на камъчетата. Независимо от вида на мазилката - полимерна, силиконова или силикат-силиконова

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » вт мар 11, 2008 11:05 am

Наскоро правих влачена мазилка на част от кухнята с 2мм и стана много добре.

Потребителски аватар
bebetkin
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт апр 22, 2008 6:58 pm

Мнение от bebetkin » ср апр 23, 2008 9:22 am

По върпоса с мазилките някой може ли да даде, сайт или снимки на разнообразни мазилки за интериор?
Благодаря предварително

Отговори