шпакловка върху латекс

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

шпакловка върху латекс

Мнение от tassel » вт мар 11, 2008 10:55 am

Здравейте! Налага ми се да шпакловам стени, които са боядисани с латекс. Под латекса мисля, че има само мазилка или циментова шпакловка. Питал съм доста "майстори" - един казва, че няма проблеми, друг, че няма да стане. Очаквам мнения и съвети.

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » вт мар 11, 2008 11:03 am

Може да падне заедно с латекса.

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » пон мар 17, 2008 7:14 pm

Някой друг няма ли да се изкаже по темата?

Потребителски аватар
vi4os
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: вт яну 29, 2008 1:50 am

Мнение от vi4os » пон мар 17, 2008 10:29 pm

Здрасти,ми правил съм го това в едната ми стая и още си седи,а вече има бая време.Според мен ако е здрава основата дето е боядисана - грундирай и не би трябвало да е проблем.

Потребителски аватар
живко
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: чет мар 27, 2008 2:47 pm

Мнение от живко » чет мар 27, 2008 3:10 pm

ако тази шпакловка пот боята ти е здрава и стената ако ти е боядисвана един път -латекса да е здрав/да нее шумнал/.можеш да грундираш стената с дълбоко проникващ грунд.след това да шпакловаш с фина шпакловка/паста/.след това прешкурваш грундираш пак и слагаш боята.НАЙ-ДОБРЕ СИ ВИКНИ МАЙСТОР'ЗАЩОТО НЯМА ДА НАПРАВИШ НИЩО :!:

Потребителски аватар
bond
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет мар 28, 2008 8:29 pm

Мнение от bond » пет мар 28, 2008 9:17 pm

Здравейте!

Потребителски аватар
bond
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет мар 28, 2008 8:29 pm

Мнение от bond » пет мар 28, 2008 9:25 pm

Най-искрено Ви поздравявам за прекрасното предаване и сайт! Имам следният сериозен проблем в кухнята. Живея в панелен апартамент, на първи етаж. Нямам тераса на кухнята, но пък имам добър абсорбатор. Въпреки това, всяка година се налага на боядисвам стените, защото боята получава тъмни петна, вероятно мухъл, въпреки че редовно проветрявам помещението. Стените ми са боядисани с боя за мокри помещения на Мегахим, която въпреки всички суперлативи на етикета, мисля е голям боклук. В тази връзка, моля за помощ! Какво ще ме посъветвата да направя. Мисля да обработя стените с дълбоко проникващ грунд на Церезит, след това да шпакловам с Церезит 126-гипсова пластика, пак грунд и интериорна боя на Церезит. Или пък да поставя мазилка на стените с големина на зърното 1 мм, но пък каква точно мазилка! Изобщо голям зор! Ще Ви бъда изключително благодарен ако някой от екипа на предаването или друг ме посъветва какво да напрвавя като най-правилен ремонт. Благодаря Ви !

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » нед мар 30, 2008 10:11 pm

НАЙ-ДОБРЕ СИ ВИКНИ МАЙСТОР'ЗАЩОТО НЯМА ДА НАПРАВИШ НИЩО

Е, ако ти си с две леви ръце, аз не съм. Вече го направих и стана перфектно - по-добре от т. нар. "майстори". :\:D/:

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » пон мар 31, 2008 7:10 pm

Евала Tassel :applause: , и на мене разни познати ми се подиграват, че сами си правим ремонта, а не викаме майстори, дето разбирали. Ама въпреки, че не сме майстори, като си го правим за своята къща питаме, четем и накрая си го правим като хората /стига разбира се да не сме съвсем с две леви ръце/, а колко приятели са ми се оплаквали от "майстори", ама като не работят по тяхната къща, така е - те си оставят ръцете /изключенията са, за да потвърдят правилото/!!!

Нали знаеш ругатнята "А дано майстор да ти влезе в къщата" :](*,):
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Отговори