Ремонт на стени и таван!

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
georgi82
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет окт 23, 2009 5:40 pm

Ремонт на стени и таван!

Мнение от georgi82 » пет окт 23, 2009 5:50 pm

Знам че това е многократно разисквана тема но все пак ще съм благодарен на всички които ми помогнат,предстои ми ремонт на стаите в къщата но проблема е следния, стените и таваните в стаите са варосани навремето когато е строена къщата т.е. преди 30 год проблема е в това че явно тогавъшната вар е била с много едър пясък и стените не са фини а са грапави на дупки и издатини та същноста на въпроса ми е какво може да се нанесе отгоре за да се финосат стените като желанието ми е да не е гипсова шпакловка а нещо може би на варова основа за да се запази дишането на стените защото знам че често при гипс доста пъти се получават кондензи и течове по стените съответно и мухъл и други неприятности!
Благодаря предварително на всички!

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » вт дек 01, 2009 6:36 pm

Пробвай шийтрок Sheetrock (с зелен капак - универсален) фино 1.5 мм. слой да ги загладиш, но при условие че са прави. Ако не са трябва хастар с вароциментова мазилка примерно и после пак фино.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
perdono25
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 20, 2010 11:37 am

Мнение от perdono25 » ср яну 27, 2010 10:57 am

Аз имам по просто решение. за да не си играйкаш много с тавана има и по лесен начин. Обаждаш се на една фирма от Добрич,която се занимавас прозводството и монтажа на опънати тавани, казваш им какъв цвят го искаш, те идват взимат размерите и до три дни(зависи икъде се намираш в кой град си)и ти го монтират.Ще имаш идеално прав,с желания цвят и с голяма гаранция таван.Бързо,лесно,и просто. Аз си сложих на всякъде и си ги чистя само вода.
:\:D/: :\:D/: :\:D/: :\:D/: :\:D/: :\:D/:

Потребителски аватар
pippo
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: пет окт 23, 2009 8:44 pm

Мнение от pippo » ср яну 27, 2010 2:04 pm

moq savet za da ti izlezne po evtinko e: ako imate malki pyknatinki ili dyp4ici vi savetvam da slojite mreja ot tazi na izolaciqta kade se slaga,no predi tova trqbva da go grondirate s podhodq6t grynd i da napravite edna raka s cimentova 6paklovka kato ne iskate da e gips ,sled kato izsahne pravite 2ra raka kato izsahne ako e neobhodimo pravite i treta ,sled tova ve4e fini6noto pokritie dali 6te e lateks ili tapeti ili nqkvi mazilki vie si re6avate :)

Потребителски аватар
tiffany2610
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср яну 20, 2010 2:53 pm

ре

Мнение от tiffany2610 » ср яну 27, 2010 3:05 pm

Не мисля че е най-удачното защото и др година и по другата пак ще трябва да боядисваш и т.н. А пък и мухъла си избива ли избива....
но ти си знаеш....

Отговори