Мухъл и влага по стените

Изравняване, изолиране, грундиране, шпакловане, измазване, боядисване, декорации

Потребителски аватар
Jenq
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 16, 2011 9:49 pm

Мнение от Jenq » пон май 16, 2011 10:00 pm

Imam golqma molba :) kak da se spravq s muhala v detskata staq toi e navsqkade po drehi pod spalnqta po stenite,praskame s preparati no ima vremenen efekt polojenieto e tragi4no:(( napravihme van6na izolaciq mazahme s boi sre6tu muhal i pak izliza.izlojenieto na staqta e izto4no ako tova e ot zna4enie!ZNma 4e muhala izliza ot vlaga no ne otkrivame ot kade idva!Molq vi za savet i blagodarq predvaritelno

Потребителски аватар
ivansemkov88
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: ср юни 08, 2011 11:47 am

Мнение от ivansemkov88 » ср юни 08, 2011 12:21 pm

Не съм специалист по мухал, но имам доста мухъл по стените на стаята ми и често прибягвам до Саво спрейът за пръскане. Мирише ужасно и един флакон струва около 6 лева, но върши добра работа. Проветрявайте постоянно ! Мухълът обича влажните помещения, трябва да извлечете влагата от домът си !

Потребителски аватар
miroslav
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юни 21, 2011 9:15 pm

mn e lo6o polojenieto.

Мнение от miroslav » вт юни 21, 2011 9:27 pm

zdraveite. imame ujasno mnogo vlaga v doma. po parketa zimata sa lokvi vsqka sutrin.problema e, 4e otdolu pod nas e garaj i to otvoren. pod legloto ni neprekysnato ima6e lokvi. fazerite na mebelite, garderob, 6kav4eta, vsi4ko podmenih za6toto se bqha sysipali.po stenite po malko ima muhyl , no po parketa e ne6to stra6no.na mesta ve4e e podut. dori pri temperaturi ot 10, 15 gradusa sy6to izliza6e vlaga po parketa.molq vi kajete mi moje li da se spre vlagata. imame bebe na 4 meseca. sega dori kazahme na hazqina , 4e 6te smenqma kvartirata za6toto toi ne iska da poeme razhodite za nqkavi merki protiv vlaga. iska nie da investirame v negoviq apartament.ne go obvinqvam , za6toto za syjalenie vsi4ki bylgari sme takiva.otklonih se ot temata...ne mi se iska da napuskam jili6teto i za tova vi pitam vyzmojno li e da se spre vlagata i na kakva cena?blagodarq vi predvaritelno

Потребителски аватар
гого фого
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон мар 26, 2012 11:33 am

Мнение от гого фого » пон мар 26, 2012 1:11 pm

Зравеите и ви благодаря за съветите.
А ето и моите. На някои може да са от полза.
1. При влага пълзяща по стените с плесен обикновенно на приземен етаж с лоша хидроизолация на основите.
Нормално е да се направи дренаж и всичко т.н. по хидроизолация на основите, но ние решаваме проблемите на парче или нямаме възможност да решим проблема генерално.
Ето една препоръка:
Свалих мазилката до тухла иположих вътрешно фбран 2,5 см с въздушна възглавница по следния начин. Дръпнах само "маики" 4-6 см на разтояние 60см, между тях на фиксирани места (за дюбела) само по една мисрия така че да положа плоскос фибран.
Ефекта е добър няма мухъл, няма влага от стената и е стана наи-топлата стая. Лошото е, че влагата си остава в стената, но това едруга тема.
Задачка - помислете за контролирано вентилиране на въздушната възглавница м/у фибрана и стената.
2.Мухал зад гардероб, шкаф или друго. Получава се поради лоша вентилация от ограниченото пространство през зимния период. Решението е в осигуряване на принудителна вентилация в ограниченото пространство.
Ето моята препоръка: използванена конвекционален (топъл) поток например от отоплителното тяло (рдиатор) и транспортиране зад шкафа с гофриран маркуч,тръба (за ел.инсталация). Единия краи на маркуче е ниско на пода след това се затопля от радиатора отвежда се зад шкафа (топъл възвух) хоризонтално (добре е ако може да се задига) и се насочва нагоре.Тънкоста е в прикриването на приспособлението. При мен перваза на презореца и перде ми върши прекрасна услуга.

Успех .
"Акъл от всеки, но не се дели от своя"

Потребителски аватар
gogitko
начинаещ
Мнения: 45
Регистриран: пет юли 19, 2013 3:55 pm

Мнение от gogitko » ср юли 31, 2013 4:36 pm

Здравейте. По повод мухала имам следните наблюдения.Живея в панелка на последния етаж.През зимата се отоплявам с локално парно.Нямах проблеми с мухала докато не ми се роди детето.Трябваше да поддържаме постоянно по-висока температура в помещенията 25-26 градуса.И ето проблема - мухал навсякаде ,стените направо течаха.Препаратите против мухал действаха точно по една седмица и мухалът тръгваше отново.Това което направих е че детето порасна и не се налагаше да поддържам висока температура в помещенията - сега е 20-21 градуса .Преместих всички мебели от външните стени. Мухалът изчезна.Това е моят съвет - добра вентилация и без излишно претопляне на стаите ,мухалът идва от голямата разлика между вътрешната и външната температура.

Потребителски аватар
GTD
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет яну 03, 2014 2:06 am

Мнение от GTD » пет яну 03, 2014 2:10 am

Здравейте, какво ще ми препоръчате за стени по които заради неремонтиран покрив когато вали силно се стичат леки струйки вода и са пожълтели? Стените са боядисани с латекс, леко грапави са защото не са шпакловани. Тапети не мога да сложа, защото от водата също пожълтяват и се разлепват. Можете ли да ми предложите нещо, което ако евентуално пак почне да тече няма да се разлепи и да си смени цвета. Пожълтяването почва от ръба на тавана има и по ъглите на стените, така че ще ми трябват и нестандартни размери. Чудя се фототапети ли ми трябват, стикери ли или нещо като таванни плочи, само че за стена? На тавана имам много стари плоскости от много тънка и мека пластмаса и нищо им няма от водата. Най-добре ще е ако не прилепва плътно за стената и е максимално лесно за монтиране. И някой знае ли дали някъде се продават такива валяци за декорация http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtools&field-keywords=Wallpaper%20Paint%20Roller и дали въобще боядисването ще ми помогне в моя случай. Знам че ще ме посъветвате първо да си ремонтирам покрива, но за момента няма как да стане и съм съм се спрял на този временен вариант за прикриване на грозотията по стените.

Отговори